w

Jedyny w historii opis patcha w LoLu, po którym nikt nie będzie zły. Alternatywny patch 11.9

Riot Games

Mało poważny opis aktualizacji 11.9 dla League of Legends.


Jeden z fanów największej gry MOBA na świecie podjął decyzję stworzenia własnych opisów w aktualizacji i satyrycznie podsumował wszystkie zmiany, które wprowadził Riot.

Wielu komentujących uważa, że bardziej pasują niż oryginalne, jak to wygląda?

Satyryczny opis patcha

Społeczność League of Legends jest wyjątkowa i ma wiele ciekawych pomysłów, którymi zaskakują praktycznie codziennie. Tym razem użytkownik Reddita o nicku Gentzer stworzył własny opis aktualizacji 11.9:

 • Diana

Okazuje się więc, że kiedy wprowadzisz ogólne zmiany w statystykach i umiejętnościach bohatera, aby uczynić go grywalnym w dżungli, wzmocnisz również jego linię. Szalone, prawda? W każdym razie Diana zostaje dotknięta niektórymi z tych ogólnych osłabień statystyk, więc miejmy nadzieję, że zdejmie Cię na combo na odpowiednim poziomie – 6, a nie wcześniej.

 • Dr Mundo

Dobra, będziemy mówić prawdę, Mundo wkrótce zostanie przerobiony… uh. Chcemy, tylko aby Mundo nie był TAK dobry i nie chcemy kończyć z kolejną sytuacją podobną do Aatroxa, w której ludzie myślą, że stary zestaw był naprawdę dobry, ponieważ 3 tygodnie, w których był faktycznie grywalny były 3 tygodnie przed jego przeróbką.

 • Garen

Słyszeliśmy, że naprawdę nienawidziliście walczyć z TOP Lanerem – AD Juggernaut, który buduje Stridebreaker, i wysadza Was True Damage, nie potrzebuje dużej ilość komórek mózgowych do grania oraz atakuje bronią obuchową. W rezultacie osłabiliśmy Garena. Teraz możecie zacząć bić brawo.

 • Gragas

Podnosi Graggy Ice! Od około 5 minut… Najwyraźniej w jakiś sposób zmniejszyło to jego wagę o niewielką wartość, więc teraz waży trochę mniej ton, kiedy w Ciebie uderza.

 • Hecarim

Szefie, przysięgam na Boga, lepiej usuń tego łobuza wyglądającego, jak przyjaźń to magia (odniesienie do My Little Pony). Mam dość mówienia o nim w notatkach z patcha i o tym, że najnowszy słaby nerf całkowicie powstrzyma Hecarima przed byciem w tej grze … czekaj, czy ja właśnie piszę w notatkach? O chole…

Postanowiliśmy więc w końcu zrobić coś z Hecarimem – specjalnością Rito Riot. Osłabiamy główny przedmiot Hecarima, ORAZ idziemy ostro w kierunku jego osłabienia. Klasyczne podejście polegające na “uderzeniu w wartości podstawowych statystyk i dodaniu skalowania obrażeń w celu łatwiejszej likwidacji tanków” powinno załatwić sprawę. Jeśli Hecarim nadal jest w jakiś sposób najlepszym dżunglerem w grze, poddajemy się i niech tak zostanie.

 • Heimerdinger

Przykro mi gracze Heimera, ale nikt nie lubi grać przeciwko Wam, usiądźcie więc w rogu z mainami Yoricka … Uhhh, to znaczy mainem Yoricka.

 • Jinx

Rybeńka nie dostała notatki, że to sezon 11 i kryty nie powinny już zadawać 200% obrażeń. Ufaliśmy, że Jinx powie Rybeńce o tej zmianie, ale co zaskakujące, nie była w tym zbyt godna zaufania. Nasz błąd.

 • Kayn

Wydaje się, że w wyniku dziwnego wypadku, panuje powszechna zgoda co do tego, że Asasyn Kayn jest lepszy od Darkina. Aby przywrócić równowagę we wszechświecie, wzmacniamy Darkina.

 • Kindred

Kindred słyszeli, że Taniec Śmierci jest coraz lepszy i pomyśleli, że to dotyczy również i ich. W wyniku tego strasznego zamieszania, Wilk i Owca byli ostatnio widziani na lekcjach tańca. Doprowadziło to do niewielkiej poprawy umiejętności “Taniec Strzał”, ale najwyraźniej teraz wykonują przy tym również piękny walc.

 • Kog’Maw

Słuchaj, wiemy, że to nie są duże wzmocnienia, ale po prostu przewiń trochę w dół i zauważysz, że wzmacniamy również Lulu w tym patchu, co, szczerze mówiąc, jest największym wzmocnieniem, jakie naprawdę możemy dać Kogusiowi.

 • Lulu

Słuchaj, wiemy, że to nie są duże wzmocnienia, ale przewiń trochę w górę, a zobaczysz, że wzmacniamy Kog’Mawa w tym patchu, który jest największym wzmocnieniem, jakie naprawdę możemy dać Lulusi.

ZOBACZ – Riot odpowiada, czy wprowadzi do League of Legends więcej bohaterów z Ixtalu?

 • Morgana

Dobre wieści! Morgana jest teraz dobrym dżunglerem!

Złe wieści! Okazuje się, że jej W stało się przyciskiem „Najlepsze wyczyszczenie obozów potworów w grze”, a to było już trochę za dużo. Zmniejszamy więc stopień do „Jednego z najlepszych wyczyszczeń obozów w grze”, co jest o wiele bardziej rozsądne.

 • Rumble

Osłabiamy Rumble z 2 powodów. Po pierwsze, z powodu jego obijania na środkowej linii, które utrudnia zarabianie pieniędzy na bohaterach w zwarciu. Po drugie, niektórzy „geniusze” rozmawiali o przedmiocie Nashor’s Tooth, kiedy wzmocniliśmy jego obrażenia i zamierzamy zdusić to w zarodku, ponieważ nikt nie chce oglądać tego gó**a.

 • Sett

Będę szczery, zapomnieliśmy o tym facecie, dopóki nie złapaliśmy stażysty oglądającego JoJo podczas przerwy i wtedy przypomnieliśmy sobie, że on istnieje. Prawdopodobnie to jego kolej, aby znów być w mecie i mamy dla niego kilka wzmocnień.

 • Shen

Nadszedł czas MSI, a Shena nie widać zbyt często na turniejach, jest to oczywiście całkowicie niedopuszczalne, więc wzmacniamy go.

 • Taric

Po kilku latach, kiedy duet Taric / Yi niszczył kolejki rankingowe, metę, grę prosów i kilka klawiatur, w końcu zdecydowaliśmy się wysłuchać przytłaczających opinii, aby osłabić interakcję między ogłuszeniem Tarica a uderzeniem Alfa Yi. Poklepiemy się teraz po plecach za rozwiązanie tego problemu z nietypową szybkością.

 • Trundle

Chcę tylko podkreślić, że Trundle został osłabiony w 8.18, wzmocniony w 10.2, a teraz otrzymuje dodatkowe wzmocnienie w 11.9, co sugeruje, że Trundle otrzymuje jakiekolwiek zmiany raz na 18 miesięcy, kto teraz trolluje he?

 • Vladimir

Zapomnieliśmy, że Vladimir był tak frustrujący do walki przeciwko kiedy buffowaliśmy go w ostatnim patchu. Facetowi, który naciskał na wzmocnienie, przypomniało się to kiedy stracił promo do brązu właśnie przez Vlada i nie popełni więcej takiego błędu.

Chodzi o to, aby nie buffować frustrujących magów!

 • Xerath

Oto kilka potężnych wzmocnień Xeratha! Pewnie już nie możesz się doczekać, gdy zostaniesz wielokrotnie trafiony i zniszczony przez bohatera, który jest tak daleko, że nie możesz do niego dotrzeć ani w żaden sposób wejść z nim w interakcję! Nie przewidujemy z tym żadnych problemów.

Riot Games
 • Przedmioty

Szczerze mówiąc, nawet ja ledwo potrafię odczytać te zmiany bez przeszkolenia i szukania w internecie, ale mi się nie chce, gram teraz w TFT, więc dam ci mniej skomplikowaną wersję, okej?

Bla bla Dead Man’s, statystyki bla bla, bla bla targetowanie, bla bla uzdrawianie.

Jedyne, o których warto porozmawiać, to oczywiście:

 • Turbo Chemtank

Po ciągłych opiniach graczy, że Turbo Chemtank jest głównym problemem dla champów, takich jak Udyr i Hecarim, i po stwierdzeniu, że bohaterowie nadal dominują nawet po bezpośrednich osłabieniach, spróbujemy tutaj trafić w Chemtank. Szczerze mówiąc, wydaje mi się to długa perspektywa, ale hej, kogo to do ku**a obchodzi?

Rekompensacyjne buffy? Co to ku**a jest?

 • Wit’s End

Po wzięciu przedmiotu o niedocenianej wartości i atrakcyjnych statystykach oraz średniej pasywce okazuje się, że przedmiot jest gó**em i nikt go nie chce kupować. Więc nakładamy trochę brokatu na ten węgiel i modlimy się do boga Końca Rozumu, że będzie on znowu jakimś ukrytym klejnotem.

 • Inne

Reszta to zwykła runda poprawek błędów, których nie będę się nawet trudził podsumować, ponieważ, A: nie czytasz poprawek błędów, B: czytasz poprawki błędów tylko po to, aby się zirytować, gdy nowy wkurzający błąd naszego wspaniałego klienta znów nie został poprawiony.

W każdym razie ciesz się MSI! Chyba że nazywasz się Hecarim, w takim razie możesz się walić.​