w

Klient LoLa zawiesza graczom komputery. Okazuje się, że obecnie sporo osób ma ten problem

Społeczność League of Legends narzeka na to, że gra zawiesza im sprzęt. O co chodzi?


Temat klienta LoLa znów powraca i niestety gracze po raz kolejny są zawiedzeni. Zdaniem społeczności gry tytuł źle wpływa na ich sprzęt. Niektórzy obawiają się nawet, że Liga może zepsuć im komputer. O co dokładnie chodzi?

Problemy z klientem LoLa

Jeden z graczy – hamboig – zaniepokojony problemem, który go męczy w ostatnim czasie, postanowił napisać posta na Reddicie i zapytać innych fanów LoLa, czy spotkali się z tym samym, co on.

Czy ktoś jeszcze ma problem z klientem, który powoduje całkowite zamrożenie komputera po zakończeniu meczu?

Zeszłej wiosny kupiłem komputer do gier, aby mieć pewność, że przez następne 5-7 lat nie będę musiał się martwić o nic związanego z wydajnością w czasie rozgrywki. Poczułem niesamowitą różnicę w większości tytułów, w tym również tych nowszych, które wymagają lepszego sprzętu. Ale z jakiegoś powodu klient LoLa sprawia, że mój komputer całkowicie się zawiesza na 10 sekund za każdym razem, gdy kończę mecz. Nie jestem ekspertem od sprzętu, ale mam wrażenie, że jest to bardzo poważny problem. Zatrzymują się też filmy w tle, aplikacje się wyłączają. Nie mam pojęcia, jak to możliwe, ale to wszystko sprawia, że nie mam ochoty na włączanie LoLa. Wolę chronić swój nowy komputer. 

To nie jest coś, co zdarza mi się w jakiejkolwiek innej grze. Czy komuś jeszcze się przytrafiło? Jestem pewien, że w moim przypadku to nie sprzęt jest problemem. 

W wątku wypowiedziało się sporo osób, a sam temat zdobył prawie 1,5 pozytywnych reakcji. Okazało się, że autor wpisu nie jest jedyny, a problem zawieszającego się komputera pojawił się również u innych ludzi.

Inny z graczy napisał:

Mam podobny problem. Kiedy mecz się kończy i próbuję załadować lobby w kliencie, mój komputer się zawiesza, razem z Discordem i wszystkim w tle. Nawet na kilka sekund. Potem wszystko ładuje się ponownie, ale zauważyłem, że dopiero po aktualizacji lobby po meczu. 

Wielu graczy martwi się o swój sprzęt i ma nadzieję, że Riot coś w tej sprawie zrobi. Nie są to pierwsze tego typu problemy. Klient League of Legends potrafił niejednokrotnie wkurzyć społeczność.