w

Kto ma najdłuższy opis wszystkich skilli w LoLu? Można się zdziwić, jak to się zmieniło na przestrzeni lat

Zaskakujący filmik jednego z fanów LoLa pokazuje, kto aktualnie posiada najdłuższy opis umiejętności.


Gracze LoLa doskonale zdają sobie sprawę, że wydawane przez Riot postacie w pewnym momencie zaczęły posiadać coraz bardziej złożone umiejętności. Niekoniecznie przekłada się to na skomplikowanie danego bohatera, jednak dłuższe opisy świadczą zazwyczaj o tym, że może ona zrobić więcej.

Wydawać by się mogło, że championi tacy jak Aphelios, Viego czy Akshan będą posiadali opisy znacznie dłuższe od tych, które posiadają starsi bohaterowie. Krótki filmik jednego z fanów pokazuje jednak, że nawet weterani Lola mogą się zdziwić. Czyje zdolności potrzebowały największej ilości znaków do opisania ich przez Riot?

Najdłuższy opis zdolności w grze

Użytkownik o nicku Jechto podzielił się krótkim filmikiem, który pokazuje, jak opisy umiejętności bohaterów przybierały na rozmiarze od aktualizacji 4.1. W 2014 roku trójką, która znalazła się na podium, byli Lee Sin, Kha’Zix oraz Jayce.

Są to postacie, które posiadają praktycznie dwa zestawy umiejętności. Lee Sin może użyć wszystkich podstawowych skilli dwukrotnie, Kha’Zix może ewoluować swoje zdolności, a Jayce ma do dyspozycji dwie bronie, gdzie każda z nich ma swoje własne umiejętności. Jak sytuacja wygląda wiele sezonów później?

W aktualizacji 11.21 na samej górze dalej znajdują się Lee Sin oraz Kha’Zix. Ich zestawy umiejętności uległy mniejszym lub większym zmianom, jednak długość opisów zdolności jest prawie taka sama. Ku zaskoczeniu na trzecim miejscu można znaleźć Jhina. Główną przyczyną, która sprawiła, że wylądował na tej pozycji, najprawdopodobniej jest obszerny opis zdolności pasywnej, która omawia to, jak działają jego podstawowe ataki.

Na liście jest wiele postaci posiadających unikatowe mechaniki, które muszą być dobrze opisane. Mowa między innymi o wspomnianym już Jhinie czy na przykład Sennie i Rell.

Jeden z pracowników Riotu – RiotRayYonggi – skomentował filmik i zażartował się, że graf potwierdza, iż Lee Sin jest zbyt skomplikowanym championem.

Ważna jest jednak kwestia, którą poruszył jeden z komentujących. Zwrócił uwagę na fakt, że autor filmiku nie poinformował, co dokładnie jest liczone. To natomiast może znacząco wpłynąć na to, jak postrzegane są dane prezentowane przez graf.

Numerki nie odpowiadają dokładnym tooltipom umiejętności. Policzone zostały znaki w uproszczonych opisach zdolności, które można znaleźć w kliencie przy każdym bohaterze.

Dokładny opis większości skomplikowanych mechanik wymaga zdecydowanie większej ilości słów i z tego powodu graf może być mylący. Może on jednak dać ogólny pogląd na to, jak wielu znaków potrzeba, aby z grubsza opisać wybranych championów, co poniekąd może przekładać się na przedstawienie ich osobie, która dopiero się uczy.