w

Nagle najlepsi gracze na świecie zaczęli grać nią na TOPie. Riot: “W końcu ktoś dobry to rozgryzł”

Najlepsi gracze na świecie zorientowali się, że jedna z postaci jest naprawdę dobra na górnej alei. Nagle wiele osób zaczęło nią grać zdecydowanie częściej, niż w dżungli.


To zdecydowanie ciekawy przypadek postaci, która kojarzona jest przede wszystkim z dżunglą. Mało kto wybierał i nadal wybiera ją na TOPie, choć jak się okazuje, jest tam naprawdę dobra. Gracze pytali nawet, dlaczego tak się stało, na co Riot dość zdziwiony odpowiedział:

“Od kilku lat jest bardzo dobra iw końcu ktoś wpływowy to rozgryzł (…)”

Na TOPie zamiast w dżungli

Trend ten widać póki co tylko na tym najwyższym poziomie. To właśnie tam ludzie to rozgryźli. O kogo chodzi? O Sejuani, która szczególnie w Polsce kojarzona jest z dżunglą. I tak to też wygląda w statystykach. Ale jej górna aleja zaczyna wywoływać coraz większe zainteresowanie, co widać nawet po wyszukiwarce:

Na tym najwyższym poziomie, powyżej Mastera Sejuani grana jest głównie na górnej alei. Tak wygląda to na Masterze+:

A tak w przekroju całego LoLa, czyli od Żelaza:

Na scenie esportowej również widać, że Sejuani powoli przejmuje TOPa. W rozgrywkach zawodowców tyle meczów było granych Sejuani na TOPie:

A tyle w dżungli:

Dlaczego tak się dzieje? Jest kilka powodów. Sejuani powoli zyskiwała na górnej alei, najpierw przez bezpośrednie buffy jeszcze przed MSI, a potem przez same zmiany w LoLu. Ma naprawdę dobre synergie i sprawdza się jako ta, która rozpoczyna walkę.

Czy będzie to teraz wybór wszystkich graczy w LoLu? Na pewno nie, bo jednak jest to nadal dość niestandardowy pick, ale kto wie, może za jakiś czas się to zmieni. To jednak chwilę potrwa, bo póki co nawet ci najlepsi gracze na TOPie nie są w stanie osiągać dobrego WR.