w

Nie idzie Wam angielski? Jak mówi Faker, gwiazda LoLa po kilku latach nauki?

Faker bardzo rzadko rozmawia w języku angielskim, zazwyczaj występuje z tłumaczem.


Koreańscy gracze nie czują potrzeby nauki języka angielskiego, dlatego przez długi czas ten region był owiany pewną tajemnicą. Nieco się to zmieniło w momencie, gdy na Youtube powstały kanały tłumaczące VOD’y przykładowo Fakera.

Faker prawdopodobnie nigdy nie udzielił pełnego wywiadu bez obecności tłumacza. Języka angielskiego uczy się jednak od dobrych kilku lat. Jak mu idzie?

Faker mówi po angielsku

Praktycznie od zawsze było głośno w momencie, gdy Faker mówił cokolwiek w języku angielskim. Wystarczy przywołać tutaj fragment z 2015 roku, gdzie już same “Hi guys” wywołało ogromną wrzawę na widowni.

Co się zmieniło od tamtej pory? Stosunkowo niewiele, na przestrzeni kilku lat Faker nauczył się rozumieć wiele rzeczy, choć nadal płynna mowa przychodzi mu raczej ciężko. Widać to chociażby po ostatnim wywiadzie w ramach Worlds 2021:

Zawodnik podziękował za oglądanie i kibicowanie T1 i w zasadzie to tyle. Nie oznacza to jednak, że Faker kompletnie nie mówi po angielsku. Czasem odbywał on rozmowy z Tylerem1, które szybko stawały się hitami Internetu:

Faker jest już na tyle dużą gwiazdą, że nie potrzebuje perfekcyjnego angielskiego, wystarczą mu podstawowe umiejętności porozumiewania się.