w

Nowa, ciekawa strategia w LoLu prosto od Fnatic, aby uzyskać ogromną przewagę już na 1 poziomie

Riot Games

Zawodowi gracze bardzo dobrze wiedzą, że niekiedy potrzebne są odpowiednie strategie, by wygrać mecz.


Stworzenie dużej przewagi już we wczesnej fazie gry jest często kluczowe w kwestii wygrania linii. Szczególnie jeżeli jest to dolna aleja. O ile na SoloQ nie jest to bardzo trudne, to na scenie profesjonalnej może być z tym nie lada problem.

Jednak nowa taktyka prosto z bota Fnatic zaskoczyła graczy, którzy szybko okrzyknęli ją “200 IQ”. Z jakiego powodu jest taka niezwykła?

“Krzak śmierci Fnatic”

Braum oraz Lucian to postacie, które idealnie do siebie pasują. Dzięki pasywce tych dwóch bohaterów są one w stanie cckować i zadawać masę obrażeń już na pierwszym poziomie. Jednak nie tak łatwo jest podejść do przeciwników, którzy będą dobrze się pilnować. Szczególnie na proscenie.

W związku z tym krzaki są dobrze zwardowane i nie ma szans, aby wejść do tego pierwszego bez wyjścia z mgły wojny. Czy aby jednak na pewno? Okazuje się, że Upset i Hylissang znaleźli na to świetny sposób, który zaprezentował Caedrel na swoim streamie.

twitch.tv/caedrel

Jak możemy zauważyć, pomimo tego, że na ekranie obszar jest odsłonięty, to tak naprawdę jesteśmy w stanie dostać się do tego krzaka niezauważeni. W związku z tym przeciwnicy będą nieźle zaskoczeni i niewykluczone, że jeden z nich zginie lub będzie musiał się wrócić do bazy bez summonerów.

Działa to głównie w wyższych dywizjach, gdzie widząc takie duo BOT warduje środkowy krzak, aby uniknąć takich sytuacji. Prawdopodobnie FNC chciało wykorzystać tę strategię na Mistrzostwach Świata 2021, ale została ona ujawniona i do Worldsów raczej każdy z dolnej alei będzie już ją znał, co mocno krzyżuje ich plany.