w

Nowa taktyka graczy Mordekaisera na denerwowanie Nasusa w LoLu. Ciężko będzie zachować spokój

Riot Games

Klip nowej taktyki na uniemożliwienie stackowania Nasusowi. Mordekaiser świetną kontrą?


Nasus jest jednym z tych bohaterów, który musi się stackować. W skrócie dobijanie minionów z jego “Q” pozwala mu na zwiększenie swoich obrażeń, przez co w późnej fazie gry, ciężko jest go pokonać.

W związku z tym grając na niego na górnej alei, nie można mu pozwolić tego robić. Teraz w internecie viralem rozszedł się klip z nową taktyką na odizolowanie Nasusa od potrzebnych mu stworków.

Mordekaiser odizolowuje Nasusa

Najważniejszą umiejętnością Kustosza Pustyni, jest “Q”. Dzięki niej może zwiększać swoje obrażenia w nieskończoność.

Wysysające Uderzenie na stałe zyskuje 3 pkt. obrażeń, jeśli zabije wroga. Ten bonus jest zwiększany do 12 pkt. przeciwko bohaterom, dużym stworom i dużym potworom.

Z tego powodu nie można zostawić go samego na linii i pozwolić na spokojne likwidowanie minionów. Szczególnie we wczesnej fazie gry bohater powinien być obijany i gnębiony, tak, aby podejście do stworków było niemożliwe. Co jednak jeżeli, będą one pod jego wieżą? Okazuje się, że jest sposób i na to.

Dobrą kontrą w tym przypadku będzie Mordekaiser. Wykorzystanie jego superumiejętności, nie do zlikwidowania wroga, a uniemożliwienia mu farmienia. Klip z tą taktyką stał się viralem i na Reddicie przez 24 godziny zdobył 16 tysięcy plusów.

Dzięki temu Nasus nie jest w stanie dobić creepów, które zostają zniszczone przez wieżę. Traci przez to nie tylko zwykłe stworki, ale i taczkę, za której likwidację otrzymuje nie 3 punkty obrażeń, a 12. Chociaż taktyka nie jest wybitnie skuteczna ze względu na długi czas odnowienia ulta, to jak twierdzą komentujący, niezwykle irytuje graczy.