w

Postacie, którymi smurf w Korei wbił 70% winrate i tym samym stał się TOP 1 i na drugim koncie TOP 2

Riot Games

Showmaker przejmuje rangę Challengera w Korei. Najwyższa ranga na smurfie i mainie.


Jednym z najlepszych serwerów w League of Legends jest według społeczności ten przeznaczony dla koreańskich graczy. Pokazują to również statystyki Mistrzostw Świata, ponieważ drużyny z tego regionu zwyciężyły 6 na 11 razy.

Tym razem profesjonalnemu graczowi Heo “ShowMaker” Su udało się wejść do najwyższej rangi na dwóch swoich kontach. Żeby tego było mało, to zajmuje on pierwsze, jak i drugie miejsce pod względem najwyższej ilości LP.

Najlepszy w Korei

Showmaker jest jednym z najbardziej utalentowanych graczy LoLa w historii. Na swoim koncie ma całą masę osiągnięć, takich jak kilkukrotne wygranie LCK, czyli najważniejszego regionalnego turnieju w Korei lub zajęcie 2 miejsca na MSI i wielki triumf z drużyną Sunning w finale Worlds 2020.

Obecnie Heo Su jest graczem DWG Kia, a jego kontrakt wygaśnie dopiero pod koniec 2023 roku. Jednak jego trenerzy nie mają się o co martwić. Obecna forma Showmakera jest na najwyższym poziomie, co pokazują jego wyniki w kolejce rankingowej.

Okazuje się, że po słabym starcie sezonu profesjonalista wziął się na poważnie za rankedy dopiero w środku sezonu i ostatecznie trafił do Challengera. Teraz zajmuje dwa pierwsze miejsca w tabeli, posiadając odpowiednio: 1614 LP na smurfie ( 63% WR) i 1576 na mainie (59% WR).

Praktycznie wszystkie mecze rozegrał na środkowej alei tylko kilkoma postaciami. Najczęściej wybierał Ahri, łącznie 100 razy. Druga jest Vex (52 mecze) i LeBlanc z Zoe z zaledwie 40 grami na obu postaciach.

TOP 1, jeżeli chodzi o winrate, jest Ahri, która w zależności od kolejki albo ma 74, albo 68% winrate. Takie wyniki zdają się być absurdalnie wysokie, szczególnie w Korei.

Jak więc można zauważyć, gra on głównie magami. Jednak czasami zdarzy mu się także picknąć Ezreala lub nawet Yone’a. Warto jednak zauważyć, że jego dominacja na pozycji lidera może nie potrwać długo. W tabeli goni go wiele innych graczy posiadających podobną ilość LP i dzieli ich zaledwie jeden wygrany mecz.