w

Riot chciał po cichu zbuffować Akali w LoLu. Gracze jednak szybko zauważyli tą ogromną zmianę

Riot Games

Już niedługo w League of Legends rozegrane zostaną Worldsy 2022. Akali z tego powodu otrzymała buffa.


Akali jest jedną z tych postaci, której zbalansowanie jest nieco trudne. Od wydania jej reworku pojawiła się w patchach kilkadziesiąt razy, z czego kilkanaście w samym sezonie 10. Teraz po cichu postanowiono ją zbuffować.

Riot Games nie wspomniał o tym w opisie aktualizacji. Jednak to nie umknęło czujnemu oku graczy, a ci szybko zreportowali dużą zmianę pozwalającą jej na wykrywanie niewidzialnych championów.

Cichy buff Akali stał się głośny

Chociaż gracze League of Legends nie do końca przepadają za cichą assassinką ze środkowej linii, to prawda jest taka, że w turniejach przyjemnie się ją ogląda. Szczególnie, jak skacze po przeciwnikach i nic sobie z tego nie robi, dzięki zasłonie dymnej. Okazuje się, że aby wrzucić ją w ręce prosów, potrzebny był mały buff. Nie poinformowano jednak o nim graczy w oficjalnym opisie aktualizacji.

Okazuje się, że od teraz może ona wykrywać przeciwników swoim „E”. Jeżeli rzucone trafi w niewidzialną jednostkę, to ją na chwilę ujawni. Dzięki temu gracz wie, czy opłaca mu się wchodzić, czy też lepiej tym razem odpuścić wędrówkę.

Jak już społeczność odkryła zmianę, to postanowiono, że dodana zostanie do patch notes. Jednak tylko w angielskiej wersji językowej. Jeżeli wejdzie się na polską stronę League of Legends, to nie zobaczy się tam informacji o tym wzmocnieniu.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends