w

Riot Games o tym, że trudno im dobrze zbalansować Yuumi!

RIOT GAMES

Twórcy League of Legends przyznają, że mają problem z jedną z postaci w świecie gry.


Yuumi to jedna z najnowszych postaci w League of Legends. Mimo tego, że jest dość świeżym dodatkiem, to już otrzymała serię zmian, a sam Riot zaznacza, że zapewne to nie koniec.

Yuumi sprawia spore problemy

Riot przyznaje wprost, że postać była tworzona z myślą o niezbyt dobrych graczach. Yuumi miała być idealna dla osób, które nie są zbyt doświadczone w LoLu, a chcą pograć z bardziej ogarniętymi kumplami.

Mam tu na myśli osoby, które nie są zaznajomione z tego typu grami i próbują używać WASD do poruszania się postacią. Po wpuszczeniu ich do gry, gdzie sterowanie w 90% odbywa się za pomocą myszki robi się problem i na to była dobra Yuumi.

Developerzy mieli świadomość tego, że postać będzie o wiele lepsza, gdy gracze nauczą się nią grać. Stąd te zmiany. Jak słyszymy, studio nie ma nic przeciwko wypuszczaniu nieco słabszych bohaterów, po jakimś sprawianie ich mocniejszymi, by na końcu ponownie ich nerfić.

Wszystko przez to, że im dłużej jakaś postać jest w grze, tym lepiej społeczność nią operuje. Ten przeskok u Yuumi był bardzo widoczny, stąd Riot musiał odpowiadać dość drastycznymi krokami.

RIOT GAMES

Kotka na pewno jeszcze przejdzie zmiany, twórcy jednak nie chcą obecnie operować datami, by nie wprowadzać zbędnego ich zdaniem zamieszania.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends