w

Riot Games pozwał drużynę CS:GO za podobną nazwę

Riot Games wystąpił na drogę sądową przeciwko drużynie w Counter Strike: Global Offensive.


Pozew dotyczy głównie kwestii nazwy jednej z drużyn Counter Strike. Zdaniem Riot Games drużyna nie może nazywać się „Riot Squad„.

Według Riot Games to bezpośrednie nawiązanie do ich marki i próba zmylenia odbiorców poprzez nazwę, wskazującą na powiązania z twórcami League of Legends.

Pozew Riot Games o Riot Squad

„Riot Squad niesprawiedliwie i bezprawnie przyjął i wykorzystał markę RIOT w związku z marketingiem, reklamą i promocją powstającej organizacji e-sportowej, która, jak twierdzi, została  'założona przez graczy dla graczy’,” – czytamy w treści pozwu.

Jak pisze Riot Games, twórcy drużyny specjalnie użyli tej nazwy, by łatwiej pozyskać sponsorów. Ci mogliby pomyśleć, że w rzeczywistości rozmawiają z ogromną firmą od LoLa.

W efekcie firma, którą zarządza przecież Tencent ubiega się w kalifornijskim sądzie o kompletne usunięcie materiałów, przedstawiających słowo Riot, w tym koszulek, logotypów etc.

Sytuacja rzeczywiście mogłaby być zabawna, gdyby Riot Suqad znalazł drużynę w League of Legends. Widząc taką nazwę naprawdę łatwo się pomylić. Ostatecznie pozwana organizacja powstała w marcu 2019 roku i od tamtej pory na swoich mediach społecznościowych zabrała nieco powyżej 8 tysięcy obserwujących.

Drużyna ma swoje zespoły w Fortnite, Apex Legends, PUBG oraz Rainbox Six Siege.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends