w

Riot jeszcze w tym roku chce wprowadzić możliwość zgłaszania graczy LoLa na etapie wyboru postaci

Jeden z projektantów wypowiada się na temat wprowadzenia możliwości zgłaszania graczy w lobby.


O tym, że gracze dostaną możliwość zgłaszania toksycznych zachowań już na etapie wyboru bohatera można było usłyszeć od twórców kilka razy. Finalnie nie doszło jednak do zaimplementowania systemu, który by na to pozwalał. Co na ten temat mówi Riot?

Co planują twórcy?

Cody “Codebear” Germain będący osobą odpowiedzialną za gry rankingowe i to, co wokół nich się dzieje, poinformował o tym, jak wyglądają prace nad systemem obiecanym graczom już jakiś czas temu.

Zgłaszanie na etapie wyboru bohaterów — kary: Mówiliśmy o tym wielokrotnie w ciągu ostatnich 9 miesięcy i obiecywaliśmy, że to „nastąpi”. Niestety nie udało się nam spełnić tej obietnicy. Na razie sprawdzamy, co możemy zrobić, żeby połączyć zgłoszenia na etapie wyboru bohaterów z kategoriami zgłoszeń (i kar) po grze w przypadkach, gdy istnieją pokrewne kategorie. Mamy nadzieję, że w późniejszym okresie tego roku uda się nam wykorzystać nasze systemy, tak aby nakładały kary i oferowały rekompensaty bezpośrednio na etapie wyboru bohaterów. Będziemy koncentrować się na natychmiastowym reagowaniu na etapie wyboru bohaterów, w tym rozwiązaniach odstraszających w przypadku psujących grę wyborów/banów, a nawet na scenariuszach zakładających natychmiastową likwidację poczekalni. Nie mamy jeszcze określonego terminu wprowadzenia tej ostatniej możliwości, ale pozostałe są priorytetowe, jeśli chodzi o jak najszybsze zintegrowanie z systemem kar.

Dziękujemy za waszą cierpliwość w okresie, gdy rozbudowujemy zespół. Zdajemy sobie sprawę, że istnieją frustrujące sytuacje podczas korzystania z wieloosobowych gier online, i zobowiązujemy się do wprowadzania długoterminowych rozwiązań systemowych służących wszystkim graczom, a nie tylko pomagania w indywidualnych przypadkach.

Na ten moment trudno więc ocenić to, kiedy dokładnie na serwery trafią wszystkie zapowiadane funkcje, jednak najprawdopodobniej będą one pojawiały się stopniowo, a część z nich ma zostać zaimplementowana jeszcze w tym roku.