w

Riot ma gdzieś opinię graczy w LoLu? “Po co pytają nas o PBE, skoro i tak robią na odwrót”

Riot Games

Zirytowanie graczy wciąż rośnie. Tym razem chodzi o ignorowanie opinii.


Riot zawsze pyta graczy o opinię w sprawie wcześniejszych aktualizacji na serwerze testowym. Kiedyś twórcy brali je na poważnie i starali się naprawić błędy lub poprawić skórki i inne dodatki kosmetyczne.

Jednak od jakiegoś już czasu gracze zauważają, że teraz jest nieco inaczej i nie widzą już takiego zaangażowania. Społeczność zastanawia się więc, po co deweloperzy pytają o ich opinię.

Opinia graczy nie ma znaczenia?

Z każdym miesiącem narzekanie graczy na twórców League of Legends się nasila. Społeczność twierdzi, że aktualnie Riot Games skupione jest na maksymalizacji zarobku, a nie na graczach, którzy są najważniejsi. Widać to po gorszej jakości skórek, podnoszeniu cen RP, przepustkach i innych dodatkach.

Tym razem poszło o niesłuchanie opinii. Na przykład w patchu 12.13 na serwery trafił błąd, który dwa tygodnie wcześniej był już znany testerom na PBE i wielokrotnie zgłaszany. Mimo to twórcy go nie naprawili. Więcej o tym można poczytać w tym artykule – KLIK. Teraz jednak okazało się, że Prestiżowa Edycja do Star Guardian Syndry została zmieniona w inny sposób, niż oczekiwali tego gracze.

Widoczny na powyższej grafice splash art uległ małym poprawkom. Nieco zmodyfikowano jej kolory i usunięto naszyjnik, aby dopasować ją do modelu w grze. Jednak gracze wcale nie prosili o to, tylko o małe przekolorowanie modelu. Teraz, zamiast dopasować model z gry do świetnego splasha, postanowiono zmodyfikować portret i wygląda on tak:

Podobnie stało się z Xayah i Rakanem w “dobrej wersji”, gracze chcieli zobaczyć postacie na oficjalnych serwerach w LoLu, a trafiły one do Wild Rift. Dodatkowo moderatorzy na Reddicie usuwają nieprzechylane komentarze krytykujące decyzje podejmowane przez deweloperów. Doprowadziło to do powstania popularnego postu pokazującego, że twórcy mają gdzieś ich opinię.

Reputacja Riotu jest coraz gorsza. Twórcy mają nie lada orzech do zgryzienia i muszą zacząć poważnie traktować graczy, aby ją naprawić. Na ten moment społeczność wypomina im każdy błąd, nawet ten najdrobniejszy, który jeszcze kilka lat temu zostałby wybaczony.