w

Riot mógł zmienić ostatnie Emporium Esencji w LoLu? Więcej chrom i niedostępne skórki

Riot Games

Gracze LoLa zastanawiają się, dlaczego Riot nie zmienił ostatniego Emporium Esencji.


Zapewne każdy już wie, że Riot chce zrezygnować z dodatku pojawiającego się raz na kilka miesięcy. Okazuje się, że potrzebuje on modernizacji i przez to będzie niedostępny przez dłuższy okres.

Chociaż twórcy nie podali, ile potrwa przerwa, to społeczność spekuluje, że Emporium Esencji nie pojawi się już tak prędko. Zastanawiają się jednak, z jakiego powodu nie chciano go nieco ulepszyć.

Zmiany Emporium Esencji

Kilka dni temu twórcy League of Legends poinformowali graczy, że będzie to ostatnie Emporium Esencji przed przerwą. Według oficjalnych wyjaśnień ma ono przejść modernizację, ponieważ jego utrzymanie ma wpływ na inne projekty.

WAŻNE: Po podanym wcześniej czasie Emporium Esencji będzie miało przerwę, gdyż musimy je przerobić.

Obecnie utrzymywanie Emporium jest mało efektywne i powoduje opóźnienia oraz cięcia w funkcjach innych projektów, jak chociażby wydarzenia czy misje. Chcemy sprawić, by Emporium było bardziej efektywne i polepszyć nawigację oraz użyteczność, gdy (nie jeśli) powróci. 

Przed tak długą przerwą powinien on zostać ulepszony. Przynajmniej tak twierdzą gracze pod postem na Reddicie. Autor zauważył, że fajnie by było, gdyby dano możliwość zakupu chrom do skinów niedostępnych, tak na przyszłość.

Inni zasugerowali, że lepszą opcją byłoby zwiększenie ilości tych dostępnych za Niebieską Esencję. Na ten moment gracze mogą kupić tylko ich część w promocyjnej cenie, a wiele barw wciąż obowiązuje cena za Riot Points.

Pewne jest natomiast to, że taka aktualizacja już raczej nie wejdzie. Emporium Esencji kończy się za 4 dni, a większość graczy, która miała z niego skorzystać i wydać zaoszczędzone środki, już dawno to zrobiła.