w

Riot o zapowiedzianych buffach wież w League of Legends. Dlaczego je ulepszają?

Jak twórcy LoLa komentują zapowiedziane wczoraj zmiany turretów?


Każdy, kto choć trochę grał w League of Legends, wie, że wieże to jeden z najważniejszych elementów rozgrywki. Aby wygrać grę, trzeba zniszczyć co najmniej kilka z nich – tylko dzięki temu można dostać się do bazy wroga, w której stoi Nexus.

Od jakiegoś czasu społeczność narzekała, że towery są zbyt słabe i nie czuć, by jakkolwiek powstrzymywały przeciwników przed wbieganiem pod nie. Wielu fanów chciało, by Riot w końcu zbuffował wieże i sprawił, że będą miały faktyczny wpływ na dziejące się obok nich walki, a nie tylko będą elementem mapy, który trzeba zniszczyć i pójść dalej.

Wzmocnienia wież w League of Legends

Wczoraj pojawiły się szczegółowe informacje na temat aktualizacji 12.10, która wprowadzi do gry sporo zmian. Według niektórych buffy, które planuje Riot, są mocno kontrowersyjne. Szczegółowy opis patcha można przeczytać tutaj: LoL patch 12.10. Riot zamiast nerfić, buffuje wszystkie postacie. “Będzie zabawnie, ale później je zbalansujemy”.

Wśród zapowiedzianych rzeczy można znaleźć fragment dotyczący wież:

  • AD turretów
    • AD zewnętrznych wież zwiększone z 152-278 do 167-391
    • AD wewnętrznych wież zwiększone z 170-305 do 187-427
    • AD wież przy inhibitorach zwiększone z 170-305 do 187-427
    • AD wież przy Nexusie zwiększone z 150-285 do 165-405

Wielu graczy ucieszyło się na wieść o tym, że towery będą zmienione, ponieważ niektórzy już od dłuższego czasu prosili Riot, by sprawił, że wieże będą miały większy wpływ na to, co dzieje się na mapie.

Jeden z Rioterów – GalaxySmash – wypowiedział się w tym temacie i wyjaśnił, dlaczego towery zostaną zbuffowane.

Nieznacznie przesadzamy ze wzmocnieniem wież nie tylko dlatego, że zwiększamy przeżywalność bohaterów, ale również chcemy sprawić, aby miały większy wpływ na rozgrywkę.

Trudno w pełni ocenić, jak powyższa aktualizacja wpłynie na LoLa. To okaże się dopiero po jakimś czasie, gdy twórcy zbiorą odpowiednią ilość informacji i opinii od społeczności.