w

Riot oficjalnie prezentuje nową rangę o nazwie Szmaragd. Wszystko, co o niej wiadomo

Pierwsze testy przebiegły pomyślnie, więc Riot oficjalnie już informuje o Szmaragdzie, czyli nowej randze w świecie LoLa.


Riot jest obecnie w bardzo ciekawym miejscu, w którym trwają prace nad rozwojem i unowocześnieniem zwykłego League of Legends przy jednoczesnym tworzeniu mobilnej wersji gry o nazwie Wild Rift.

To daje pewne możliwości testowania różnych elementów gry dokładnie tak, jak to było z przedmiotami. Wild Rift i nowości, jakie tam się pojawiły były pierwszą oznaką tego, że Riot będzie chciał przeprowadzić rework przedmiotów także w pełnoprawnym League of Legends.

Jak to będzie z nową rangą?

Dzisiaj oficjalnie poinformowano, że rzeczywiście Szmaragd (Emerald) trafi do wersji mobilnej League of Legends. Bardzo więc możliwe, że za jakiś czas zostanie on przeniesiony także do normalnej, pecetowej wersji. Nie jest to jednak informacja potwierdzona i nie należy jej w ten sposób traktować.

Szmaragd zostaje wprowadzony głównie ze względu na chęć lepszego, bardziej precyzyjnego podziału graczy, natomiast wiąże się to z przebudowanym systemem rankingowym. W tym momencie wątpliwe, by Riot chciał go implementować do LoLa, ale ponownie, niektóre jego elementy mogą zostać wykorzystane przy okazji wersji komputerowej.

W Wild Rift będą jakby dwa systemy działające obok siebie. Jeden od Żelaza do Szmaragdu i drugi, przeznaczony na wyższy poziom. Całość działa bardzo prosto, mając 5 znaków rankingoywch przechodzimy do nowej dywizji. Zwycięstwo daje znak rankingowy, przegrana go zabiera.

Powyżej Diamentu gracze przechodzą na system podobny do tego ,który istnieje w wersji PC. Wprowadzony zostaje wskaźnik męstwa, ratujący przed przypadkową przegraną – to akurat coś ciekawego, co również można traktować jako test.

Wild Rift będzie bardzo ciekawe do obserowania, głównie ze względu na możliwość późniejszej implementacji rozwiązań z mobilnego LoLa do tego zwykłego. Póki co jednak niczego w tym temacie nie potwierdzono, a wszystko bazuje jedynie na wskazówkach i domysłach społeczności.

Wild Rift nadal funkcjonuje w obszarze testów i sprawdzania, jak społeczność przyjmuje wymyślone rozwiązania. Istnieje więc mała szansa na to, że Szmaragd zawita do normalnego LoLa w najbliższej przyszłości. Póki co jedyną wskazówką jest przygotowana przez artystów wersja także dla pecetowej wersji.