w

Riot po dwóch latach usuwa to z LoLa, bo nikt nie chciał za to płacić. I trudno się dziwić

Riot oficjalnie przyznał, że jeden z produktów nie cieszył się zainteresowaniem, więc pora go zamknąć.


Wokół LoLa jest wiele różnych narzędzi, o istnieniu których ludzie dowiadują się dopiero przy ogłoszeniu ich zamknięć. W tym przypadku może być podobnie. Niektórzy zapewne wiedzą, inni nie, ale Riot od 2019 rozwijał coś, co nazywało się “Pro View”.

Było to narzędzie pozwalające oglądać POV profesjonalnych graczy – w zamyśle całkiem ciekawe, bo niby można się dzięki temu wiele nauczyć. Narzędzie to jednak było niedopracowane, dodatkowo płatne. W efekcie po dwóch latach kończy swój żywot.

Riot oficjalnie ogłasza zamknięcie

Kto z tego korzystał? No właśnie problem w tym, że praktycznie nikt. Można by było pomyśleć, że jest to podstawowe narzędzie dla wszystkich, którzy są zaangażowani w esport – trenerów, graczy, analityków etc. Dawało to możliwość “podsłuchiwania” graczy, śledzenia ich meczów, wyników, dostęp właśnie do POV, czy całych VOD meczów. Był też widok z góry, przełączanie się pomiędzy graczami live, rozszerzone wykresy etc.

A jednak to nie wystarczyło. Mało kto chciał płacić 6.99$, czyli jakieś 27 złotych za możliwość oglądania perspektywy graczy. Dlatego na oficjalnej stronie pojawił się komunikat informujący o zamknięciu usługi. Warto także wspomnieć, że ogólnie narzędzie to było mocno niedopracowane, część rzeczy zwyczajnie nie działała, nie była kompatybilna z niektórymi przeglądarkami.

Jak czytamy, Riot nadal będzie badał możliwość opracowania lepszego rozwiązania, natomiast raczej wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że zapewne coś takiego już nigdy nie powróci. Chyba, że za darmo, wtedy może rzeczywiście ludzie zaczęliby z tego korzystać.