w

Riot poprawie junglę. Zmiany trafią do League of Legends w kolejnym patchu 12.23

Jakie zmiany jungli trafią do League of Legends wraz z kolejną pełną aktualizacją?


Ten przedsezon zdecydowanie najbardziej odbił się na pozycji junglera. Projektanci wprowadzili do tej roli masę zmian, spośród których część została przyjęta lepiej, a część nieco gorzej. Niemniej jednak nowości od jakiegoś czasu można sprawdzić na serwerach live, a micropatch 12.22b musiał już poprawiać sytuację kilku junglerów. Tym razem Riot planuje wprowadzić zmiany bezpośrednio w obozach, z którymi muszą mierzyć się gracze jungli. Co dokładnie zostanie poprawione w kolejnej pełnej aktualizacji LoLa?

Zmiany jungli w patchu 12.23

Riot Phlox wypowiedział się na temat poprawek jungli, które już wkrótce pojawią się na serwerach live. Zaznacza również, że nie jest to koniec monitorowania pozycji junglera, więc dalsze poprawki będą pojawiały się, kiedy zajdzie na nie potrzeba.

Twórcy tym razem nieco zwolnili junglerów, sprawiając, że pierwszy clear zajmie im około 5-7% więcej czasu.

Hej wszystkim, wprowadziłem kilka mniejszych poprawek do dżungli na patch 12.23. Zmniejszyłem prędkość pierwszego clearu o ~5-7% i podniosłem nieco sustain w późniejszych fazach gry.

Dodałem też kilka poprawek do leashingu, żeby było więcej miejsca na kite’owanie podczas czyszczenia obozów. Chętnie poznam wasze zdanie.

Będziemy uważnie przyglądać się jungli, wprowadzono w niej wiele zmian i jak w przypadku każdej dużej zmiany, nie wszystko od razu będzie idealnie działało.

Prawie na pewno będzie więcej zmian w następnych patchach, więc jeśli nie wprowadzono jeszcze czegoś, co waszym zdaniem wymaga poprawek, nie obawiajcie się!

Co dokładnie zostanie zmienione?

  • Zwiększono ilość przywracanego zdrowia poprzez zabicie dużego potwora w jungli z 27 – 78 do 27 – 163
  • Zwiększono ilość przywracanej many poprzez zabicie dużego potwora w jungli z 15 – 49 do 15 – 100
  • Bazowe obrażenia junglowego zwierzątka zmniejszone z 20 do 16
  • Obrażenia zwierzątek skalują się teraz z 10% bonusowego pancerza i odporności na magię
  • Ilość smaczków, które dorosłe zwierzątko dostaje za zabicie potwora zwiększona z 1 do 2

W zamian za nieco bazowych obrażeń zwierzątek, których obniżenie nieco spowolni junglerów we wczesnych fazach gry, otrzymały one możliwość skalowania, która wzmocni je z czasem.

Poprawki najprawdopodobniej można przetestować już na PBE. Na serwerach live pojawią się w kolejnej pełnej aktualizacji 12.23, która ma zostać wydana 7 grudnia.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends