w

Riot przyznaje rekompensatę za ostatnie problemy z serwerami

Dział wsparcia Riotu potwierdza, że jest to jedno z lepiej zorganizowanych miejsc.


Polski dział wsparcia Riotu wielokrotnie wyprowadzał graczy z błędów, jakie podawane były na oficjalnej stronie studia. Jak się okazuje, gracze nie tylko mogą otrzymać RP za rysunki, ale też inne małe dodatki za przykładowo problemy z serwerami.

Tym razem ma to związek z ostatnią niedostępnością serwerów, podczas której wiele osób zostało po prostu wyrzuconych z meczu.

Co można dostać?

Gracze, którzy napisali do działu wsparcia otrzymują zazwyczaj klucze do skrzynek. Niektórzy także XP Boosta na jedną grę. Nie jest to jednak przewidziane dla wszystkich i zdaje się, że przysługuje osobom, które faktycznie zostały wyrzucone z meczu i straciły swoje punkty.

“Niestety nie możemy cofnąć meczu i oddać punktów, ale w ramach rekompensaty dodałem skrzynkę z kluczem do Twojego ekwipunku.”

GRUPA PANDY NERVARIENA NA FACEBOOKU

Trudno powiedzieć, czy dalej Riot będzie tak łaskawy. Zazwyczaj przy takich sytuacjach od razu dział wsparcia zostaje zasypany podobnymi prośbami. Jeżeli więc nie zostaliście wyrzuceni z meczu, oszczędźcie polski oddział.

Gracze oryginalnie pisali o zwrot straconych LP. Propozycje, by gra sama wykrywała swoje problemy i LP, lub cofała mecze pojawiają się od kilku lat. Do tej pory jednak tego nie wprowadzono i wydaje się, że jest to spowodowane ograniczeniami technicznymi. Podobnie jest w innych produkcjach, jak chociażby Overwatch – tam również po wyrzuceniu tracimy swoje punkty rankingowe.