w

Riot zbanował Xayoo z jakichkolwiek rozgrywek tak samo, jak Tylera1?

Jeden z popularnych streamerów podczas swojej transmisji wspomniał, że Xayoo miał zostać zbanowany przez Riot z “jakichkolwiek rozgrywek”.


“RybsonLoL_” jest obecnie jednym z najpopularniejszych streamerów League of Legends na Twitch. Jego kanał śledzi ponad 59 tysięcy osób. Podczas transmisji sprzed dwóch dni, streamer poruszył kwestie związane z polityką Riot Games i ich podejściem do balansowania League of Legends.

Rybson wspomniał również o Xayoo i tym, że ponoć jest obecnie wykluczony z oficjalnych rozgrywek LoLa. Informacja ta nie jest potwierdzona i nie powinna być tak traktowana.

Xayoo w takiej samej sytuacji, jak Tyler1?

Trzeba pamiętać, że słowa Rybsona nie są potwierdzone i zostały wypowiedziane w dużych emocjach. Być może streamer powiedział za dużo, albo zwyczajnie utożsamił streamerów “mówiących prawdę” z Xayoo.

Faktycznie jednak, podczas wczorajszej transmisji podczas narzekania na podejście Riotu, Rybson wprost powiedział:

“To nie jest tak trudne, jakby każde community… Jest polski Riot, jest niemiecki Riot, jakby porozmawiali o problemach i o postaciach z każdym, nie wiem, większym, jakimiś graczami z jakiejś ligi albo streamerami danej gry, którzy, nie wiem no.”

To typy wolą sobie zbanować z jakichkolwiek rozgrywek Xayoo, bo mówi prawdę na temat tej gry. To jest tak ****ane, albo Tyler1. Nie no akurat Tyler1 to przesada bo był toksyczny”

Przypomnijmy, że faktycznie Tyler1 stracił swój status partnera Riotu i przechodzi obecnie coś w rodzaju okresu testowego. Nie jest zapraszany na oficjalne wydarzenia studia i nie ma żadnych większych przywilejów. Podobne konsekwencje spotkały też kilku innych graczy. Widzowie dopytywali na czacie, jak to jest z tym Xayoo i czy naprawdę dostał “bana”, natomiast odpowiedź już się nie pojawiła.

Niezależnie od tego, czy Xayoo faktycznie został w jakikolwiek sposób wykluczony, to Rybson nadal porusza ważne kwestie pokroju przykładowo przyznawania się Riotu do błędów. Jak słyszymy, studio powinno przywrócić chociażby trybunał, ale nie zrobi tego ze względu na strach.

Czy naprawdę Riot od lat nie zmeinia swojego podejścia? Wydaje się, że w 2020 roku coś się jednak ruszyło. Co miesiąc dodawane są nowe wpisy deweloperów odnośnie postępów walki z toksycznością, poprawą balansu, czy wydawaniem postaci w lepszy sposób. Można odnieść wrażenie, że coś się zaczyna w tym temacie ruszać, natomiast dzieje się to bardzo stopniowo i powoli.

Warto także wspomnieć, że Riot jednak wprost odpowiedział graczom na pytania odnośnie Yuumi informując, że rzeczywiście studio nie popisało się przy bohaterce i według deweloperów w tym momencie postać jest za mocna.

“Pominąwszy najnowszą serię zmian (o których potem), mogę chyba stwierdzić, że nie — nie uważamy, że Yuumi jest wyważona. I nie wypada dobrze w kontekście stanu gry.”

Trudno powiedzieć, czy i jak League of Legends zmieni się na przestrzeni kolejnych miesięcy. Sam Xayoo ma póki co przerwę od streamowania. Jego transmisja ostatni raz odbyła się 10 dni temu. Warto wspomnieć, że był to jednocześnie najpopularniejszy polski streamer w czerwcu 2020.