w

Riot znów atakuje smurfy w LoLu i wyrzuca ich z kolejek duo nawet w platynie lub złocie

Riot Games

Smurfy nie mają tak łatwo, muszą grać solo, bo duo już nie mogą.


Gracze League of Legends doskonale znają zjawisko smurfingu. Jest to popularna taktyka w każdej grze opierającej się na dobieraniu graczy w zależności od ich poziomu gry.

Jednak w MOBIE o Riotu jest to zjawisko na tyle częste, że twórcy zdecydowali się na utworzenie specjalnej kolejki tylko dla takich graczy, aby mogli konkurować między sobą. Teraz dodatkowo postanowiono zabrać im możliwość gry duo, jeżeli ich MMR są zbyt “mocne”.

Smurfy nie mają łatwo

Raczej trudno jest się dziwić społeczności, że nie do końca podoba im się granie ze smurfami. Przegrywane gry irytują bardziej, jeżeli nie da się w nich nic zrobić, ponieważ przeciwnik gra na poziomie mocno odbiegającym od reszty zawodników. Jeżeli jednak trafi się on w tej samej drużynie, to wygrana nie daje satysfakcji.

W grze są jednak kolejki specjalnie dla nich, do których niestety często trafiają też zwykli gracze. Szczególnie jeżeli wracają do rankedów po długiej przerwie i nie jest to rozwiązanie w 100% dobre. Teraz postanowiono wprowadzić kolejne ulepszenie, tym razem trafiło ono prosto w smurfów grających w duo.

Jak można zauważyć na powyższym screenie, pomimo posiadania rangi Diament IV, gracze nie mogą razem wejść do kolejki, a na ich ekranie widnieje wielki czerwony trójkąt. Wszystko to przez to, że ich MMR oscyluje powyżej Mastera, a w tych rangach granie duo jest zabronione. Oto oficjalna wypowiedź Riotu na ten temat:

Bycie w umówionym duecie zapewnia lekką przewagę, ale pomimo że gracze z najwyższych kręgów (Mistrz, Arcymistrz i Pretendent) nie mogą utworzyć z nikim duetów, system opiera się tylko o aktualną rangę. W ramach tej zmiany zwiększymy ograniczenie najwyższych kręgów tak, aby miało też zastosowanie do MMR.

Naszym celem jest uniemożliwienie smerfom dostania się do najwyższych kręgów używając kolejki duetów. Zawodnicy, którzy z nich spadną (oraz czołówka kręgu Diament I), również mogą zostać dotknięci tą zmianą.

Do tej pory wspomniani gracze mogli korzystać z kolejki duetów i w ten sposób dostać się do gier o najwyższą stawkę, co nie było sprawiedliwe wobec ich przeciwników, którzy nie mieli takiej możliwości. Jeśli ta zmiana zadziała zgodnie z naszymi oczekiwaniami, zastanowimy się nad wprowadzeniem jej na całym świecie i rozważymy to ponownie przed rozpoczęciem sezonu.

Najpierw wprowadziliśmy tę zmianę na próbę w patchu 12.10 na serwerach NA i KR z pozytywnym skutkiem, więc teraz wdrożymy ją również dla reszty świata. Od tej pory gracze z MMR skorelowanym z kręgiem Mistrz lub wyższymi nie będą już mogli grać w duecie w rankingowej kolejce solo/duet, nawet jeśli nie osiągnęli kręgu Mistrza lub wyższego.

Chociaż wciąż gracze będą mogli na nich natknąć, to w dłużej perspektywie zostają oni wyeliminowani i nie będzie już sytuacji, gdzie dwa konta z platyną i 100% WR przy kilkudziesięciu meczach będą razem ze sobą grały z Masterami, czy też Grandmasterami. To rozwiązanie może zniechęcić wiele osób do zaprzestania tej taktyki na szybkie wprowadzanie swoich alt kont do high elo i da szansę innym na wygranie. Bo łatwiej jest grać na jednego “prosa”, niż na dwóch.

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends