w

Skiny za 1350 RP wkrótce będą tańsze. Trwa debata nad nową ceną

RIOT GAMES

Ostatnio wiele się dzieje w temacie cen skórek w League of Legends.


Wszystko zaczęło się dwa tygodnie temu, kiedy Riot po prostu stwierdził, że graczom nie odpowiadają skórki za 750 RP i nie będą ich robić zbyt wiele. Pisaliśmy o tym w tym miejscu.

“Ludzie nie chcą skórek za 750 RP. W ciągu ostatnich kilku lat zaobserwowaliśmy naprawdę słabą sprzedaż skinów w tej cenie.” – stwierdził Riot.

Od tamtej pory powstało wiele tematów na oficjalnym forum, jak i również na Reddicie odnośnie cen skinów i sensie robienia tych tańszych wersji.

Dlaczego gracze nie kupują tańszych skinów?

“Nikt nie chciałby słabej skórki za 750 RP (która zmienia tylko model, bez żadnych dodatkowych modyfikacji) dla swojego maina. Szczególnie gdy czekał na taką skórkę bardzo długo. Dlatego twórcy produkują mniej tanich skinów” – zgadzali się z Riotem sami gracze.

Skórki 975 RP są mniej popularne, ponieważ nie oferują zmian SFX (dlatego Conqueror Karma i Varus zostali wycenieni w taki sposób) i wszystkich specjalnych modyfikacji, jakie wchodzą w skład skórek za 1350 RP (zdaniem graczy Star Guardian Zoe jest tutaj najlepszym przykładem).

RIOT GAMES

Społeczność chce fajnego skina, który zmienia prawie wszystko w ich ulubionej postaci, dając zupełnie nową estetykę. Dzięki skórkom można ze swojego maina zrobić gwiazdę popu, mecha, kowboja, galaktycznego wojownika. Dlatego ostatnio prawie każda skórka jest za 1350 RP.

Prawdopodobny spadek cen

Natomiast Riot obserwuje nie tylko spadek popularności tańszych skórek, ale również tych za 1350 RP. Stąd powstała inicjatywa, by przemyśleć ceny i znaleźć nowy kompromis pomiędzy jakością oraz ilością zmienianych, lub dodawanych elementów, a ostatecznym kosztem.

Na ten rok skórki mają już swoje ceny, ale spróbujemy podejść do tego tematu na chłodno w przyszłym roku.

Riot przypomniał, że sam efekt powrotu to około tydzień pracy dla samego animatora, do tego dochodzą jeszcze VFX i dodatkowe efekty dźwiękowe. “Wiem, że tydzień brzmi dość krótko, ale trzeba wziąć pod uwagę, że praca nad tym nie jest łatwa, trzeba dobrze oddać zamysł całego skina, by wszystko było ze sobą spójne.”

Nie wiadomo jeszcze, jak zmienią się ceny i czy ostatecznie Riot postawi na swoim. Faktycznie miło by było znaleźć kompromis pomiędzy skinami za 750RP i 1350RP i spotkać się gdzieś pomiędzy tymi cenami. Ostatecznie skoro ludzie nie kupują skórek za 750RP, to może nie warto ich po prostu robić i skupić się na tych droższych wariantach?

Dajcie znać, jaką nową cenę byście zaproponowali!

Dołącz
Obserwuj
Więcej z League of Legends