w

Ta postać z LoLa w Ironie nie wygrywa nawet 40% gier, a w Challengerze wszyscy jej unikają

Ta bohaterka League of Legends wygrywa najmniej gier w najniższych dywizjach, a jednocześnie sieje postrach na szczycie drabinki rankingowej.


W LoLu jest obecnie ponad 160 bohaterów. Nikogo nie zdziwi fakt, że część z nich lepiej sprawdza się w wysokich dywizjach, a inni są częściej wybierani przez początkujących i słabszych graczy.

Postacie wyróżniają się różnym stopniem skomplikowania, więc nie każdą z nich da się opanować w kilka dni, a tym bardziej skorzystać ze 100% jej możliwości. Nierzadko dopiero profesjonalni gracze są w stanie wykorzystać w pełni ich potencjał.

Z tego też powodu niektórzy bohaterowie mogą być jednocześnie niesamowicie kiepscy w niskich dywizjach, podczas gdy na wysokim szczeblu sprawdzają się wręcz świetnie. I tak jest właśnie w tym przypadku.

Stan Yuumi w League of Legends

Yuumi jest doskonałym przykładem championa, który ma kompletnie różne statystyki w zależności od dywizji, w której jest grany. Według strony ze statystykami U.GG postać jest najsłabszą bohaterką pod względem win ratio w Ironie. Wygrywa zaledwie 39,43% gier (według lolalytics.com nawet mniej – 34,8%), co jest naprawdę beznadziejnym wynikiem.

Zaraz przed nią jest Amumu, który wyprzedza ją o ponad 2 procent. Sprawia to, że Yuumi jest jedyną postacią, która ma win ratio poniżej 40%. Wydawać by się mogło, że skoro kotka radzi sobie tak słabo w niskich dywizjach, to zapewne nie jest też za dobra na szczycie drabinki rankingowej. Nic bardziej mylnego.

Mimo że w Ironie Yuumi radzi sobie naprawdę koszmarnie, to jednocześnie jest bohaterką, na którą nie lubi grać większość Challengerów. Po przyjrzeniu się statystykom najwyższej dywizji w League of Legends widać, że postać jest banowana w prawie 40% gier (dokładnie 39,45%).

Win ratio postaci wzrasta wraz z dywizją, a w najwyższych z nich bohaterka wygrywa w prawie 50% przypadków.

Warto wspomnieć, że zestaw umiejętności Yuumi niesamowicie irytuje również profesjonalnych graczy. Kotka wzbudzała spore kontrowersje podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Świata. Bohaterka siała tak ogromne spustoszenie, że banowano ją w większości rozgrywek, a gdy jednej z drużyn udało się ją dorwać, to było praktycznie pewne, że ten team wygra mecz (zobacz: Yuumi z League of Legends dominuje na Worldsach. Pomimo nerfów bohaterka ma 100% win ratio).

Ogromne rozbieżności w statystykach bohaterki wynikają z faktu, że wielu słabych graczy (lub początkujących, którzy dopiero poznają League of Legends) nie umie w pełni korzystać z możliwości Magicznej Kotki. Gracze błędnie decydują się na połączenie tylko z jednym sojusznikiem (najczęściej ADC), co szybko okazuje się zgubne. Do odpowiedniego zagrania Yuumi potrzebna jest także dobra komunikacja z drużyną. To dzięki porozumiewaniu się między sobą profesjonaliści mogą wykorzystać 100% potencjału bohaterki.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends