w

Tak wygląda Nilah, nowa postać w LoLu. Sprawdzone źródło ma 99.9% pewności, że to nowy ADC

Co na ten moment wiadomo o nadchodzącej do League of Legends Nilah?


Do League of Legends w aktualizacji 12.11, która trafiła na serwery 8 czerwca, dodana została Bel’Veth – Cesarzowa Pustki. Od premiery poprzedniej bohaterki Renaty Glasc minęły już prawie 4 miesiące, co oznacza, że dwa ostatnie wydania dzieliło stosunkowo sporo czasu. Miłym zaskoczeniem dla graczy LoLa może być to, że Nilah – kolejna postać, która ma trafić do gry, została już ujawniona za pośrednictwem przecieków.

Dotychczas fani znali wyłącznie imię bohaterki, a tajemnicza grafika widoczna w filmie wypuszczonym w styczniu przez Riot omawiającym bohaterów, którzy trafią do League of Legends w 2022 roku, doczekała się wielu teorii (Co wiadomo o tajemniczej grafice z LoLa? Czy tak będzie wyglądał kolejny bohater?). Jak zgodnie z przeciekami będzie wyglądała nowa bohaterka?

Przecieki, które pokazują Nilah

Dotychczas wiadomo było, że postacią, która trafi do League of Legends po wydaniu Bel’Veth będzie nietradycyjny carry. Przecieki potwierdziły, że postać będzie walczyła wręcz, a jej imię to Nilah. Teraz natomiast BigBadBear – znany w środowisku LoLa leaker – podzielił się grafiką, która przedstawia wygląd bohaterki.

Postać ma zostać wydana wraz z aktualizacją 12.13 lub 12.14, która zgodnie z informacjami zgromadzonymi z przecieków rozpocznie również wydarzenie Star Guardian. Nilah na premierę ma otrzymać skina ze wspomnianej serii.

Zgodnie z opublikowanym opowiadaniem zatytułowanym “A Joyous Occasion” bohaterka ma być wesołą i niebezpieczną z enigmatycznymi przodkami z “krainy za morzami”. Można było przeczytać również o kłótni w restauracji, podczas której kolorowa nieznajoma zabiła kilku niepoprawnie zachowujących się Noxian. Według Billa, właściciela restauracji, lokal nagle spowiła “mgła” i słychać było tylko “plusk wody”, zanim znaleziono ich ciała.

Na razie nie ma zbyt wielu informacji na temat umiejętności nowej bohaterki. BigBadBear jako jeden z pierwszych zapowiedział, że Nilah będzie botlanerem walczącym wręcz z umiejętnościami opartymi na wodzie. Inne wiarygodne źródło, Ryscu, poparło te przecieki i dodało, że Nilah będzie “wodnym Yasuo”, ponieważ jej Q będzie podobne do Q Yasuo.