w

Ten gracz LoLa chciał zgarnąć killa za wszelką cenę. Nie skończyło się to zbyt dobrze

Jeden z graczy przedstawił nagranie, które idealnie pokazuje, że nie warto być zbyt chciwym.


Prawie każdy gracz League of Legends doświadczył sytuacji, w której przeciwnik z resztką HP był na wyciągnięcie ręki. Taki wróg aż prosi się o dobicie, a co za tym idzie – zdobycie łatwego killa. Niestety jak łatwo się domyślić, sprawy nie zawsze są tak proste, a coś, co miało być szybkim zabójstwem, zmienia się w długi pościg czy zaciętą walkę.

Jeden z graczy wrzucił do sieci filmik, który pokazuje tego typu sytuację. Akcja nie zakończyła się jednak tak, jak wymarzył sobie to przedstawiony na nagraniu bohater. Co dokładnie się stało?

Nieudana pogoń za killem

Użytkownik o pseudonimie ImagineWagin opublikował na Reddicie krótkie nagranie, które przedstawia jedną z akcji na Summoner’s Rift.

Filmik zaczyna się od walki na górnej alei. Jhin z niebieskiej drużyny zostaje zaatakowany przez przeciwnego Trundle’a. Wróg szybko zbija pasek zdrowia strzelca, więc ten zmuszony jest do ucieczki. Na tym się nie kończy. Okazuje się, że gracz z czerwonego teamu nie ma zamiaru odpuścić i bardzo wierzy w to, że dogoni biegnącego przed nim ADC.

Jhin w pewnym momencie marnuje oba czary przywoływacza, co tylko utwierdza Trundle’a w przekonaniu, że jego pościg ma sens. Wydawać by się mogło, że upragnione zabójstwo jest już blisko, ponieważ cel nie ma Flasha ani Heala, którymi mógłby się uratować.

Jak można się spodziewać, zakończenie pościgu wcale nie skończyło się śmiercią Jhina. Zaślepiony killem Trundle wbiegł za strzelcem pod wieżę, przez co stracił sporo punktów zdrowia. Dalej nie odpuszczał i gdy podbiegł pod kolejny z turretów otrzymał od przeciwnika bolesny cios, który odebrał mu życie.

Według niektórych przedstawiony wyżej filmik idealnie pokazuje, że nie warto być greedy, ponieważ nie tylko można stracić dużo czasu, ale również bezsensownie zginąć.