w

Ten “OP” przedmiot kompletnie zdominował playoffy LEC. Został wybrany w 50 na 66 gier

Riot Games

Silny przedmiot na dżunglę, który zdominował LEC.


Wczoraj zakończyły się wielkie finały LEC, gdzie do walki stanęły dwie drużyny – Rogue i MAD Lions. Oba zespoły wcześniej rozgromiły G2 Esports z wynikiem 3 do 1.

Skoro wiosenne Playoffy już się zakończyły, warto zwrócić uwagę na wszelkiego rodzaju statystyki. Okazało, że podczas tegorocznych meczów wyróżniał się jeden przedmiot, który był stanowczo nadużywany i wybierany w ponad 75% picków.

Turbo Chemtank w LoLu

Wczoraj odbyły się finały wiosennych playoffów LEC 2021, które zgromadziły kilkaset tysięcy osób z całego świata przed monitorami, którzy z zaciekawieniem obserwowali zmagania Rogue i MAD Lions. Jeżeli jeszcze nie oglądaliście meczów to nie będziemy Wam ich spoilerować, a całość możecie obejrzeć na oficjalne stronie lolesports.com.

W tym artykule skupimy się na itemie – Turbo Chemtank, który na 66 wyborów postaci na dżunglę, pojawił się w 55 z nich, a metę zdominowały championy polegające na prędkości ruchu.

gol.gg

Jak możemy zauważyć, pierwsze w sezonie 2021 playoffy zostały przejęte przez Hecarima, Udyra, Volibeara i po części Lilię. Wszyscy ci bohaterowie posiadają umiejętności, które są w stanie ich przyśpieszać. Dodatkowo Hecarim, Udyr i Volibear wspomagali się przedmiotem Turbo Chemtank, który generuje porównywalną do Czaru Przywoływacza – Ghosta – przyśpieszenie i spowalnia przeciwników.

Oznacza to, że szybkie już postacie teraz mogą być jeszcze szybsze, przez co nawet z flashem trudno jest uniknąć ganka. Komentujący stan przedmiotu użytkownicy Reddita żartują, że aktualnie widząc Hecarima na swojej części mapy gracze ADC powinni wrócić się pod trzeci turret i czekać. W innym przypadku zostaną dosłownie “przejechani” razem ze swoim supportem.

Pamiętajmy jednak, że playoffy rozgrywane były na poprzedniej aktualizacji – 11.6. W obecnym patchu przedmiotowi zabrano 15% bonusowej prędkości ruchu, ale zwiększono spowolnienie o 10%, przez co może nie być już tak skuteczny jak na scenie profesjonalnej.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends