w

Ten problem powraca wraz z każdą nową postacią z LoLa. Chodzi o rankedy

Społeczność LoLa ponownie porusza temat nowych championów i ich dostępności na rankedach.


Gry rankingowe są dla większości graczy LoLa naprawdę ważne. Wiele osób stara się wspinać po drabince rankingowej, doskonalić swoje umiejętności, planować taktykę na kolejny mecz i tak dalej. Nierzadko takie osoby grają tylko bohaterami, których świetnie znają, by wykorzystać tę wiedzę do uzyskania przewagi nad przeciwnikiem.

Niestety istnieje też taka część społeczności LoLa, która uważa, że do rankedów nie trzeba się szczególnie przygotowywać. Osoby tego typu w czasie gry rankingowej wybierają świeżo zakupioną postać lub championa, który ledwo co miał swoją premierę. Takie zachowanie zazwyczaj nie kończy się dobrze.

Temat nowych postaci i ich dostępności znów powrócił. Stało się tak oczywiście za sprawą Akshana.

Zakaz rankedów dla nowych bohaterów?

Nie trzeba było długo czekać, by w internecie pojawiły się pierwsze posty narzekające na graczy Akshana, którzy wybierają go w czasie gier rankingowych.

Takie osoby często nie do końca znają postać, ale twierdzą, że są już gotowe, by pickować ją w czasie rankeda.

Być może część graczy uzna, że rozwiązanie tego problemu jest proste – banowanie świeżego championa. Niestety w rzeczywistości nie jest to takie łatwe, ponieważ po banie często rozpoczyna się seria wyzwisk, gróźb i zapowiedzi trollowania.

Jeden z graczy napisał:

Wczoraj mój midlaner chciał zagrać Akshanem, ale nasz jungler zbanował tę postać. W rezultacie midlaner powiedział, że zniszczy mu grę, a następnie wybrał Azira (którym wcześniej nie grał), ponieważ uważał, że jego bohater został celowo zbanowany.

Z ciekawości sprawdziłem historię gry tej osoby. Grał wcześniej Akshanem i zadał mniej obrażeń niż wrogi support.

Gracz kontynuował, twierdząc, że ludzie nie powinni wybierać nowych postaci na rankedach, ponieważ niszczy to grę ich sojusznikom.

Zagraj tym bohaterem na normalach, naucz się go, przyzwyczaj się do niego i DOPIERO POTEM ustaw się w kolejce do rankeda.

Problem rankedów i nowych bohaterów, którzy pojawiają się na nich niedługo po premierze, powraca regularnie. Społeczność LoLa nie rozumie, dlatego twórcy wciąż nie wprowadzili czasowego bana na gry rankingowe dla takich postaci.

Wiem, że Dota nie pozwala na zagranie nowymi championami na rankedzie i jestem pewien, że taka zasada pojawia się też w innych grach. To takie oczywiste rozwiązanie, aby uniknąć sprzeczek w lobby, griferowania i trollowania.

Gracz przyznał, że wszystkie negatywne odczucia związane z graniem rankedów niedługo po premierze nowej postaci, sprawiają, że zaczyna się obawiać premier kolejnych championów.