w

To koniec najpopularniejszej strony o LoLu na świecie. Bardzo kontrowersyjne pożegnanie jej twórcy

Chyba każdy gracz LoLa choć raz był na tej stronie. Najpopularniejsza była kilka lat temu, gdy wszyscy na bieżąco śledzili informacje o League of Legends.


W sieci jest mnóstwo popularnych stron dotyczących LoLa. W Polsce numerem jeden jest oczywiście Boop (ogólnie jest to najpopularniejsza strona o grach w Polsce, co potwierdzają chociażby WirtualneMedia). Natomiast za granicą przez lata dobrze działało Surrenderat20.

Surrenderat20 był źródłem informacji dla wielu osób, strona funkcjonowała przez wiele lat i radziła sobie najlepiej na rynku. I to mimo tego, że jej prowadzenie nie było jakieś niesamowicie skomplikowane, to osoby odpowiedzialne za serwis mają dość.

Koniec Surrenderat20

Strona pozostaje na ten moment nieaktywna. Wyświetlany jest ostatni news, po publikacji którego pojawiły się dwa tłumaczenia. Jedno od założyciela:

Drugie od jego partnerki, choć trudno powiedzieć, jak teraz wygląda ich relacja. Tutaj jest o wiele bardziej kontrowersyjnie. Kobieta pisze, że zajmowała się stroną z przymusu, bo tak opłacali swoje rachunki. Sam LoLa ma być głupi, społeczność gry również.

O ile założyciel nie będzie chciał do tego wrócić, o tyle strona pozostanie już w obecnym stanie, zapewne aż do wygaśnięcia ważności serwerów. Twórcy raczej nie będą opłacać czegoś, co nie przynosi im już pieniędzy.

To także spora nauczka dla wszystkich, którzy widzą w takich stronach ogromne biznesy. Autor Surrenderat20 wielokrotnie pisał, że nie zarabia na stronie tyle, ile by chciał i ogólnie boryka się z problemami finansowymi.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends