w

To nie mit. Riot potwierdza, że pracownicy zmieniali graczom LoLa skiny w ramach “Twojego sklepu”

Riot Games

Riot potwierdził, że pracownicy manualnie dobierali graczom skiny.


Podczas większych wydarzeń, raz na kilka miesięcy, Riot dodaje do klienta League of Legends nową zakładkę, która nazywa się “Twój Sklep”. Znajdziemy w niej kilka kart skrywających zniżki na przeróżne skórki.

Gracze od bardzo dawna zastanawiają się, na jakiej zasadzie działa ten sklep. Kiedyś wśród społeczności istniała teoria, że to sami pracownicy niekiedy zmieniają manualnie proponowane skiny i co ciekawe, to się potwierdza. W niektórych sytuacjach rzeczywiście to pracownicy dobierali przedmioty kosmetyczne.

Twój sklep w League of Legends

Promocje na skórki zawsze wywołują uśmiech na twarzy graczy, szczególnie jeżeli są naprawdę duże i dotyczą każdego z osobna. W związku z tym wielu fanów League of Legends z niecierpliwością czeka na eventowy sklep, aby następnie zakupić skórki do mainów i pochwalić się promocjami na forach społecznościowych.

Kilka ciekawostek na temat działania “Twojego Sklepu” postanowiła zdradzić pracowniczka Riotu. Jak już wiemy, wypadają w nim skórki w zależności od tego, czym graliśmy w przeciągu ostatnich miesięcy. Mało kto wie natomiast, że uzależnione jest to od regionu, na którym gramy i nie możemy otrzymać dwa razy tej samej oferty, chyba że to jedyna możliwa opcja.

Riot Whiskies podała również dwie małą ciekawostkę. Przyznaje się, że pracownicy kiedyś pomagali graczom, którzy narzekali oni na słabe skórki do bohaterów, którymi rzekomo nie grali. Mimo tego, że często okazywało się, iż dana osoba mimo wszystko zagrała kilka razy, to i tak deweloperzy szli graczom na rękę.

Była to jedyna możliwa opcja, by pracownicy zmienili skiny, jakie były zaproponowane przez system. Obecnie wszystko zostało w pełni oddane w ręce “maszyny”, a sami pracownicy już nie pomagają.