w

Tyler1 tłumaczy, dlaczego na ADC grają najgłupsi gracze LoLa, a sama rola jest najgorszą

Tyler przez wiele lat grał na ADC. Po zmianie roli widzi, jak bardzo dolna linia potrafi kuleć w stosunku do pozostałych.


League of Legends to bezsprzecznie gra zespołowa. Liczy się tu każdy członek drużyny, bez względu na posiadaną rolę. W ciągu ostatnich miesięcy Riot męczył się i dalej nie rozwiązał problemu z górną aleją, która nieco niedomaga. Jak twierdzą niektórzy, włącznie z Tylerem, obecnie najgorszą rolą jest jednak ADC.

Tyler o ADC i użyteczności tej roli w LoLu

Tyler, który wcześniej grał na ADC, od jakiegoś czasu znacznie bardziej preferuje dżunglę. Od wielu miesięcy powtarza, że to właśnie las ma największe znaczenie, jeżeli chodzi o wynik meczu.

Podczas jednego ze swoich meczów spotkał graczy, którzy według niego grali beznadziejnie na bocie. W efekcie streamer pozwolił sobie powiedzieć trochę więcej o roli ADC. Według niego większość osób nie rozumie i nie ogarnia tej roli. Przez co ci dobrzy, prawdziwi ADC są postrzegani beznadziejnie przez inne linie już na samym starcie gry.

“Ci ludzie, którzy najpierw wybierają Vayne, counterpicka i umierają 8 razy na swojej linii. To własnie oni sprawiają, że ADC postrzegane jest tak słabo”

Dokładnie takich graczy spotkał w swoim meczu streamer. Zapytany o to, jak mu idzie, odpowiedział, że bot po prostu jest beznadziejny i na przykładzie widać, jacy gracze niszczą dobre imię tej roli.

Dalej streamer tłumaczy, że żeby dobrze grać ADC, to naprawdę potrzebna jest duża wiedza o grze, skalowaniu, pozycjonowaniu. Wiele osób nie potrafi sobie z tym poradzić, a BOTa wybierają często niezbyt myślące osoby, w efekcie czego cierpi cała drużyna.

Bo teoretycznie wydaje się, że właśnie ta zależność daje pewną ochronę. Jeżeli jedna osoba niedomaga, to zawsze druga może pomóc. Ostatecznie wychodzi zupełnie odwrotnie. To dlatego ta rola powinna według Tylera być przebudowana.

“Ta rola ma wpływ, ale negatywny.”

Tyler od dawna uważa, że BOT potrzebuje zmian. Głównie dlatego, że gracze są bardzo zależni od supporta. Jeżeli on gra słabo, to już cała linia kuleje i prawdopodobnie nie będzie miała takiego impaktu na grę, jak powinna.

Czy ADC potrzebuje zmian? Według wielu osób owszem, natomiast nie ma konkretnego pomysłu na to, jak poprawić tę rolę. Tyler nie jest jedynym, który zauważa brak większego wpływu na przebieg gry na rangach wyższych, niż diament. Wspomina o tyle wielu streamerów, natomiast nie tak “wokalnie”.