w

Tym ADC zaleca się obecnie grać w LoLu. Po patch 12.13 jest OP i dominuje innych strzelców

Riot Games

Sivir stała się niezwykle silna w obecnym patchu. Niszczy wszystko, co stanie jej na drodze.


Gracze League of Legends grający na dolnej alei mają nie lada orzech do zgryzienia. Aktualnie muszą zmierzyć się z naprawdę silnym ADC lub go zbanować i chodzi tutaj o Sivir.

Została ona przebudowana w poprzedniej aktualizacji i zmianie uległy wszystkie jej umiejętności, łącznie z pasywką. Teraz wygrywa ponad 52,5% meczów powyżej platyny.

Sivir jest OP

W środę 13 lipca na oficjalne serwery League of Legends trafił patch 12.13. W pełni zmieniono tam umiejętności Sivir, aby poprawić jej walki drużynowe i zmusić graczy do budowania kryta zamiast destrukcji.

Po tej aktualizacji Sivir będzie dysponować największymi rozłożonymi w czasie obrażeniami obszarowymi ze wszystkich strzelców, o ile będzie żyła na tyle długo, by je zadać. Mamy nadzieję, że dzięki zmianom w Rykoszecie i popisowym Ostrzu-Bumerangu bohaterki gracze zauważą, że potencjalnie zadawane przez nią obrażenia są znacznie wyższe i spójniejsze. Sivir powinna skupiać się na dużych obrażeniach obszarowych oraz wykańczaniu wrogów po wygranych walkach.

Jak się faktycznie okazało, Sivir faktycznie zadaje wyższe obrażenia i największe rozłożone w czasie, jak chciał Riot. Doprowadziło to jednak do tego, że obecnie jest za silna i wygrywa 52,51% meczów powyżej platyny, 52% powyżej diamentu i tyle samo w Grandmasterze. Pojawia się także w 25% meczów, co czyni ją najczęściej wybieraną postacią w League of Legends.

Jeżeli jednak chcecie zagrać ją na rankedzie, to należy się śpieszyć. Już niedługo w patch 12.14, który zaplanowany jest na 27 czerwca, zostanie ona znerfiona. Przygotowane są dla niej już takie zmiany:

  • Boomerang Blade (Q)
    • Czas castowania zmniejszony z 0,25-0,18 do 0,25-0,10 sekundy (bugfix)
  • Ricochet (W)
    • Obrażenia zadawane minionom zmniejszone z 80% do 65%
    • Dobije miniony, które miałyby pozostać z mniej niż 15 HP

Jak widać, nie są one duże, ale nieco mogą przytemperować jej umiejętność szybkiego pushowania minionów. Gracze zastanawiają się jednak, czy to aby na pewno wystarczy.