w

W 2022 w LoLu może pojawić się bohater “Obserwator”? Ciekawa teoria graczy, która może mieć sens

Riot Games

Obserwator pojawi się, jako grywalna postać w League of Legends?


Fabuła w League of Legends jest naprawdę skomplikowana. Świat Runeterry zamieszkują istoty różnych gatunków, które są ze sobą powiązane mniej lub bardziej. Całość jest tak bardzo złożona, że problem z odpowiednią analizą świata gry mają nawet Rioterzy, co doskonale widać po ostatnim fabularnym wydarzeniu – Zrujnowanie.

Teraz w 2022 roku fabuła może skupić się na czymś innym, co pokazuje cinematic zapowiadający nowy sezon. Okazuje się, że istnieje duża szansa, że w grze pojawi się mityczny Obserwator, czyli jedna z postaci, którą doskonale znamy z Freljordzkich opowieści, jak i trybu ARAM.

Obserwator pojawi się w LoLu?

Na początku warto jest wytłumaczyć niezainteresowanym lore, kim są Obserwatorzy. W skrócie:

Obserwator – starożytna rasa zamieszkująca Pustkę, która sprawuje władzę nad Dziećmi Pustki. Ujawnili się do tej pory jedynie w Freljordzie, którzy w tamtym regionie byli nazywani jako Mroźni Obserwatorzy. Mieli duży wpływ na ukształtowanie się tego regionu, w którym stworzyli Zrodzonych z Lodu – nową humanoidalną rasą.

Teraz istnieje możliwość, że jeden z nich trafi do League of Legends, jako grywalny bohater i to szybciej, niż nam się wydaje. Oto zapowiedź nowej nietradycyjnej postaci na bota:

Przypomina on graczom, którzy szybko rozpoczęli śledztwo właśnie obserwatorów. Oto kilka konceptów, tego jak oni wyglądają:

Na ich podstawie stworzono nawet kilka konceptów postaci. Jedną z nich jest Isvard, mityczyny obserwator autorstwa Justina Gozala.

Powiązani są oni z bohaterami występującymi w cinematicu. Mowa tutaj o wyprawie Olafa oraz Sejuani i wojnie z wyznawcami Volibeara, współpracy Kai’Sy i Taliyah w walce z Rek’Sai – stworzeniu z pustki oraz kuciu broni przez Ornna, który rozpoczyna i kończy zapowiedź sezonu 2022.

Obserwatorzy znani są od początków League of Legends i to jedne z najpotężniejszych bytów. Riot Games natomiast od jakiegoś już czasu wprowadza do gry postacie fabularne i dobrze znane, jak Senna, czy też Viego. Być może w tym roku otrzymamy Obserwatora, co według wielu komentujących było tylko kwestią czasu. Pamiętajmy, że jest to tylko teoria, która nie została oficjalnie potwierdzona i należy brać ją z dystansem.