w

W LoLu może być teraz znacznie więcej takich nicków. Wszystko przez to, że Riot wymusił tę zmianę

Twórca internetowy i wiele osób ze środowiska LGBT oskarża Riot o transfobię i twierdzi, że firma musi zmienić swoją politykę.


Wczoraj w mediach społecznościowych youtuber TBSkyen oskarżył Wsparcie Gracza League of Legends o transfobię. Wszystko to przez jednego ze swoich fanów, których poinformował go, że musi zmienić swój nick “Say Trans Rights” – powiedz prawa transseksualistów.

Decyzja podjęta przez jednego z pracowników działu wsparcia szybko została okrzyknięta transfobiczną, a zarówno twórca, jak i komentujący przyznali, że taka praktyka nie powinna mieć miejsca.

Transfobia w Riocie

Aktualnie jeden z największych deweloperów gier online ma na swoim koncie wiele kontrowersyjnych spraw. Między innymi CEO Riotu oskarżony został o molestowanie seksualne (ostatecznie oczyszczony z zarzutów), a w 2018 grupa pracowników pozwała deweloperów za seksizm.

Tym razem zarzuty nie są na tyle poważne, ale wciąż budzą wiele kontrowersji, ponieważ chodzi tutaj o prawa osób transseksualnych. Wszystko zaczęło się od zmuszenia do zmiany nicku fana youtubera TBSkyen. Pierwotnie wysłał zgłoszenie do Wsparcia Gracza z problemem, że przez swój pseudonim “Say Trans Rights” wiele osób go nęka i wyzywa. Pracownik postanowił rozwiązać tę kwestię… zmuszając go do zmiany nicku.

To zostało opublikowane na moim discordzie i uhh Wsparcie Gracza, wiecie, z jakiego powodu to jest ABSOLUTNIE TURBO ŚM*****WE, prawda? Zmuszalibyście kogoś do zmiany jego nazwy, jeżeli byłoby to “powiedz prawa człowieka”?

“Wspieramy tych, którzy są trans” no chyba ku**a nie. 

Oto jak wyglądała rozmowa z pracownikiem:

W odpowiedzi na tę decyzję pracownik wyjaśnił, że firma całkowicie wspiera tych, którzy są częścią społeczności LGBTQ, ale zasugerował, że zwykle stara się odejść od nazw, które są nacechowane politycznie lub wywołują spory wśród społeczności.

Możesz mieć nazwę, która mówi, że jesteś lub wspierasz prawa osób trans, ale to, co z tym robimy, to narzucanie tej narracji innym ludziom, którzy niekoniecznie czują się tak samo. Nie chcę, żebyś czuł się wyróżniony, ale Riot chce spróbować odejść od takich nazw… Jak wspomniałem wcześniej, mile widziane jest posiadanie imienia, które mówi, że jesteś Trans lub Wspierasz, ale musimy upewnić się, że nie wymuszasz tego na innych lub nie nabijasz się z tego.

Do tego odniósł się także oskarżający w kolejnych wpisach.

Absolutnym minimum, podstawą, najniższym możliwym szczeblem wspierania osób LGBTQ+ jest traktowanie ich praw człowieka, jako niekwestionowalne. “Powiedz Prawa Transseksualistów” nie jest ani nachalne, ani nie rozsądne, to jest podstawa tego, co oznacza wsparcie.

Wsparcie dostarczające złe wieści również nie użył dobrego tonu wypowiedzi w miękkim i słodkim języku, biorąc pod uwagę orzeczenie, które dostarczyli, ale jak powiedzieli “to jest tylko polityka”, a to oznacza, że wasza polityka jest śmi***em i potrzebuje zmian.

Do dyskusji włączyło się wiele innych osób, które poparły youtubera. Niektóre uznały, że Riot Games zwyczajnie robi wszystko pod publiczkę i tak naprawdę nie obchodzi ich środowisko LGBTQIA+. Ostatecznie jednak inny pracownik przyznał się, że popełniono błąd interpretacji polityki i przywrócono nick “Say Trans Rights”.

To jednak nie koniec. Uznano, że to dobry moment na stworzenie protestu i zakładanie podobnych kont lub zmienianie nicków na wspierające społeczność LGBT. W związku z tym na Summoner’s Rift gracze spotkać będą mogli więcej takich osób.