w

Wielkie zmiany w LoLu. Riot zmieni wszystkie postacie, zredukuje leczenie i tarcze o 10%, zmieni turety

Deweloperzy League of Legends chcą spowolnić grę i wprowadzić duże zmiany w patchu 12.10.


Od kilku tygodni informowaliśmy, że Riot planuje wywrócić LoLa do góry nogami. Teraz wiadomo już jak. Kolejny raz informacje, które wszyscy brali za abstrakcyjne, zostały potwierdzone. Deweloperzy wysłali do swoich partnerów specjalny dokument z opisanymi zmianami. Wszystko to w celu ich obgadania na wewnętrznym spotkaniu.

I choć embargo nadal obowiązuje (do jutra), to niektórzy influencerzy podzielili się z widzami tym, co planują deweloperzy. W tym także chociażby jeden z topowych polskich streamerów Twitch – Rybson.

Spotkanie partnerów LoLa

To normalne, że deweloperzy różnych gier sieciowych rozmawiają z graczami, streamerami, youtuberami. Riot najwyraźniej w końcu do tego dojrzał i tak oto widzowie zarówno Arquela, jak i Rybsona mogli usłyszeć skrawek informacji, jakie zostały im wysłane.

Riot planuje zorganizować globalne zebranie partnerów, na którym będą omawiane zmiany mające na celu spowolnienie rozgrywki.

Czego będą dotyczyć? W mailu otrzymanym przez partnerów wspomniano o nerfie tarcz oraz heala o 10%. Tak mówił o tym Rybson:

twitch.tv/RybsonLoL_

To nie wszystko. “Nie wchodząc w szczegóły” mowa nie tylko o osłabieniu dwóch statystyk, ale i wzmocnione mają zostać wieże oraz Baron Nashor.

Ogólnie wszystko będzie bardziej tanky, będzie mniej shieldów, mniej leczenia i Nashor będzie zbuffowany i turrety.

twitch.tv/RybsonLoL_

Oznacza to, że gra zostanie spowolniona, o czym wspomniał sam streamer. Deweloperzy prawdopodobnie chcą zmniejszyć szansę na udane nurkowanie pod wieżę przeciwnika, zwiększyć odporność na obrażenia tankom i co najważniejsze, osłabić leczenie oraz siłę tarcz. Na razie tylko o 10%.

Zmian jest o wiele więcej, dotyczą postaci, przedmiotów, run, sam dokument ma kilkanaście różnych punktów, o których niestety nie możemy napisać do czasu embarga.

Oczywiście zmiany te nie są pewne, chociaż wspomniano o nich w mailu, to pozostaje jeszcze kwestia dyskusji partnerów LoLa. Aktualizacja 12.10 zaplanowana jest na środę 25 maja, więc twórcy mają jeszcze dużo czasu na doprowadzanie przeróbki.