w

Wydarzenie Festyn Księżyca 2023 w LoLu. Czego mogą spodziewać się gracze?

Riot Games

Lunar Revel 2023 w League of Legends. Na jakie skórki mogą liczyć gracze?


Riot Games dba o swoich graczy z Chin i zapewne każdy doskonale, to wie. Jest to ogromna społeczność, której twórcy nie chcą stracić i ma wpływ na losy gry. Nie mówiąc już o tym, że chiński gigant Tencent ma 100% udziałów w Riocie.

Tworzone są więc eventy świętujące tradycyjne wydarzenia w tym kraju i jednym z nich, jest właśnie Festyn Księżyca. Tutaj motywem jest nowy rok i towarzyszące mu zwierzęta. Czego więc można spodziewać się w tym roku?

Rok 2023 rokiem Wodnego Królika

Od 2012 roku, czyli w następnym roku, gdzie Tencent wykupił 93% udziałów w Riot Games (ostatnie 7% kilka lat później), na serwerach League of Legends regularnie pojawia się wydarzenie „Festyn Księżyca”. Wydawane w ramach tego skórki odnoszą się do motywu nowego roku w Chinach.

Na przykład 2018 był „Rokiem Psa” i skiny z serii „Księżycowy Strażnik” otrzymała Lux, Nasus i Warwick. Chociaż po ostatnich dwóch bohaterach widać nawiązanie, warto zwrócić uwagę na sam wygląd skinów:

Podobne smaczki znajdują się w skórkach wydanych z tej okazji w każdym roku. W 2022 w Chinach był „Rok Tygrysa” i duży kociak również został wpleciony do dodatków graficznych:

W 2023 w Chinach świętowany będzie „Rok Królika”. Z tego powodu gracze mogą wyczekiwać dodatków kosmetycznych, czyli skórek, wardów, ikonek i nie tylko, właśnie z królikami w roli głównej. Event powinien odbyć się, sugerując się poprzednikami, już w styczniu i zakończy na początku lutego. Na ten moment nie ma żadnych oficjalnych informacji dotyczących serii skórek oraz bohaterów do niej wybranych.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends