w

Za te słowa w stronę kobiet popularny youtuber został zbanowany ze wszystkich gier Riotu. Najcięższy ban

Jeden z youtuberów, który w tym momencie ma ponad 7 milionów subskrypcji został zbanowany ze wszystkich gier Riotu. To najcięższy ban, jaki można otrzymać.


W przeszłości tylko kilka osób otrzymało dożywotnie blokady na wszystkie gry Riotu. Teraz dołącza do nich kolejna. Cała sytuacja rozeszła się ogromnym echem w Internecie, a Riot natychmiast podjął decyzję.

I to nie tylko on. O sprawie dowiedziało się także Epic, które tak samo podjęło decyzję o zbanowaniu youtubera i to nawet w momencie, gdy jego słowa nie padły na streamie z Fortnite. Wszystkiemu przygląda się również Google, czyli w powietrzu wisi także ban na Youtube.

Wszystko przez rage i słowa w stronę kobiet

Reklama

Ta sytuacja pokazuje, jak najwięksi deweloperzy i jednocześnie największe platformy współpracują ze sobą. Do „przewinienia” doszło w trakcie streama z Valoranta, a ban został nałożony nie tylko na LoLa i inne produkcje Riotu, ale także ogólnie na Fortnite i cały Epic Store.

Youtuber, o którym mowa to IShowSpeed. Widzieliście go na pewno na Youtube, albo na TikToku. Często grał w LoLa, Fortnite, w Call of Duty etc. Ostatnio go poniosło i „wypluł” z siebie coś takiego:

Reklama

(Wersja bez cenzury, jeżeli jesteś streamerem, nie oglądaj tego podczas transmisji, padają tam n-wordy)

Video

Słowa w stronę kobiet w wersji lekkiej z wyciętymi „suk*mi” i innymi mocnymi przekleństwami:

Czy to pie***ona kobieta do mnie mówi? Wyjdź z gry i umyj naczynia swojemu mężowi”

Ta agresja spotkała się ze zdecydowaną reakcją Riotu.

Potem dołączył do tego Epic, a samo Youtube napisało tylko krótko, że przygląda się sprawie. Youtuber kilka godzin później opublikował przeprosiny, w których wskazuje, że jest bardzo młody i z każdej sytuacji wyciąga wnioski. To jednak mało kogo już interesowało.

Video

Nie ma szans, żeby youtuber został odbanowany. Ani przez Riot, ani Epic, ani prawdopodobnie w przyszłości także innych deweloperów. Kilka osób z branży wprost pisało na Twitterze, że całkowicie usuwają IShowSpeed ze swoich ewentualnych kampanii. Warto wspomnieć, że youtuber ma już bana na Twitchu.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z League of Legends