w

Zaskakująca teoria związana z następnym bohaterem LoLa. Riot układa postać z przedmiotów?

Jeden z graczy zasugerował coś naprawdę dziwnego. Czy to sprytny sposób twórców na zapowiedź nowego championa?


W League of Legends jest obecnie ponad 150 bohaterów. Każdy z nich jest na swój sposób wyjątkowy. Postacie nie tylko różnią się umiejętnościami, ale mają inne charaktery, temperament, styl ubioru czy po prostu inną historię, choć nierzadko bywa tak, że lore kilku championów jest powiązane.

Przez ostatnie 10 lat Riot przetestował wiele sposobów na zapowiedzi przeróżnych nowości. Bywało tak, że informacje o nowym bohaterze znajdowały się w biografii innej postaci, choć oczywiście nikt nie wiedział, że wspomniany brat czy żona z czasem będą grywalnymi championami (mowa oczywiście o Yone i Sennie). Czasem Riot przemycał także pewne smaczki w teledyskach zespołów z Runettery – dobrym przykładem jest plakat Arcane znajdujący się w teledysku True Damage – GIANTS.

Jednak czy twórcy mogliby posunąć się jeszcze dalej i ukryć nową postać w przedmiotach z gry? Nie chodzi tutaj o ich nazwy, tak jak było w przypadku Viego, którego miecz – Blade of the Ruined King – istniał w grze na długo przed premierą bohatera. Tym razem chodzi o kształt itemów. Jak to możliwe?

Ciekawa teoria jednego z graczy

W internecie pojawiła się nietypowa teoria związana z nowym bohaterem League of Legends. Społeczność przyzwyczaiła się do tego, że teorie to często ogromna ilość tekstu, masa screenów, dowodów czy porównań. Tym razem tak nie było.

Autor – Exodiachaos – porównał jedynie grafiki dwóch przedmiotów z gry. Jego zdaniem Cosmic Drive i Evenshroud to fragmenty większego obrazka.

Po odpowiednim ustawieniu grafik faktycznie widać, że coś w tym może być. Niektórzy komentujący żartowali, że jeśli teoria jest prawdziwa, to za kilka lat społeczność otrzyma wszystkie elementy układanki.

Jednak pojawia się pytanie – czy to faktycznie może być zapowiedź nowego bohatera? Nie można zapominać, że w grze od lat istnieją przedmioty nawiązujące do konkretnych postaci, które nigdy nie pojawiły się jako grywalny champion. Dobrymi przykładami jest Kapelusz Rabadona czy przedmioty Dorana, takie jak np. ostrze czy pierścień.

Być może powyższa kosmiczna istota posiadała część itemów, które dziś można zakupić w sklepie w grze. Oczywiście nie jest wykluczone, że po latach nawet wspomniany Doran czy Rabadon pojawią się na Summoner’s Rift. Teorie na ten temat również pojawiały się wiele razy. Tutaj mamy powtórkę z rozrywki.