w

Znany z tej taktyki w LoLu streamer Thebausffs został zbanowany. System Riotu nie działa?

Riot Games / Thebausffs

Znany wśród społeczności LoLa Thebausffs został zbanowany.


Jednym z najpopularniejszych streamerów League of Legends jest z pewnością Thebausffs. Zasłynął on na szeroką skalę między innymi swoją taktyką polegającą na intowaniu, ale przy tym wygrywaniu.

Teraz został znów, za nią zbanowany, a jego fani zaczęli podważać zasadę działania systemu wykrywania interów. Pytanie jednak, czy aby na pewno słusznie? Patrząc na jego historię meczów, można nie być takim pewnym.

Intujący Thebausffs zbanowany

Śmiało można powiedzieć, że Thebausffs jest jednym z najbardziej znanych graczy Ligi na świecie. Na Twitchu śledzi go ponad 900 tysięcy osób, a średnio poczynania w kolejce solo ogląda 12 tysięcy fanów. Bausffs ma swój niepodważalny styl gry, który przyciąga widzów. Z jednej strony robi coś nielegalnego, czym jest intowanie gierek, ale z drugiej strony taktyka ta przynosi mu korzyści i pozwala na wygrywanie meczów.

Niestety ostatnio zaliczył serię przegranych z bardzo mizernym K/D/A. Jego op.gg na pierwszy rzut oka faktycznie może przypominać konto, na którym ktoś intuje. Z taką różnicą, że ma wysoką farmę.

Jednak liczba zlikwidowanych minionków nie została wzięta pod uwagę przez system wykrywający zachowania szkodliwe. Thebausffs został więc zbanowany na 14 dni, czym pochwalił się na Twitterze.

Zrodziło to dyskusję dotyczącą słuszności blokady. Jedni uważają, że nie powinien otrzymać bana, inni natomiast twierdzą, że blokada jest słuszna. Streamer faktycznie jest znany z taktyki polegającej na intowaniu Sionem i kiedy udawało mu się wygrywać, bana nie otrzymywał. Warto również zwrócić uwagę, że blokada została nałożona po zrobieniu 2/18 na Illaoi oraz 6/18 na Queen. Może więc to być kluczowym czynnikiem przesądzającym o nałożeniu kary.

DołączObserwuj
Więcej z League of Legends