w

90% graczy Minecrafta nie wie o tym prostym tricku, pozwalającym dalej skakać

W Minecrafcie jest wiele różnego rodzaju tricków, które warto znać. To jeden z nich.


Praktycznie każdy gracz Minecrafta choć raz próbował przechodzić mapy typu parkour. Wielokrotnie można się tam natknąć na skoki, których teoretycznie nie da się wykonać. To tylko teoretycznie, są bowiem sposoby na to, by przedłużyć swój skok o kilka procent.

Wykonanie tych tricków nie jest trudne, wystarczy tylko wiedzieć o pewnej zasadzie, która z powodzeniem pozwala na oszukanie systemu.

Jak skakać dalej?

Skakanie dalej niż normalnie jest możliwe między innymi poprzez zmianę kierunku patrzenia w czasie lotu. Daje to około 2% dodatkowej prędkości i umożliwia wykonywanie skoków, które bez obrócenia się o 45 stopni zwyczajnie nie mają szans się udać.

Jak to dokładnie zrobić? W czasie lotu zwyczajnie skierujcie swoją myszkę w lewo lub prawo o mniej więcej 45 stopni. Efekt zauważycie za pierwszym razem:

Jest to bardzo proste i skuteczne. Zaskakujące, że w przeprowadzonej na Reddicie ankiecie gracze stwierdzili, że grają już bardzo długo, a wcześniej w ogóle o tym nie słyszeli. Oczywiście osoby, które codziennie przechodzą jakiś parkour, doskonale zdają sobie z tego sprawę, ale dla innych może być to pewna nowość.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft