w

Dlaczego tak naprawdę Illagerzy łapią Allaye? Teoria, która rzuca zupełnie inne światło

Do czego Illagerzy wykorzystują Allaya – uroczego stworka, który może towarzyszyć graczowi?


Mob Vote to mniejsze wydarzenie, które odbywa się podczas każdego Minecraft Live. W 2022 roku zwyciężył Sniffer, a w 2021 Allay, który konkurował z Glare’em oraz Copper Golemem. Stworek miał charakteryzować się tym, że będzie zbierał dla gracza przedmioty oraz tańczył w pobliżu jukeboxów.

Ostatecznie trafił do gry i nie znalazł tam wielu zastosowań, jednak nie został kompletnie zapomniany przez fanów gry. Pojawiają się również teorie na ich temat, a jedna z nich dotyczy tego, dlaczego Illagerzy przetrzymują je w niewoli w pobliżu wież strażniczych.

Co Illagerzy robią z Allayami?

Allaya można znaleźć w dwóch miejscach – jednym z nich są klatki w pobliżu wież strażniczych, a drugim leśne posiadłości zamieszkiwane przez Illagerów. W obu przypadkach stworek jest uwięziony i czeka na ratunek, który może nadejść wyłącznie ze strony gracza. Skłoniło to do myślenia bardziej dociekliwych fanów, którzy dorobili do tego teorię. Dlaczego tak naprawdę Illagerzy wiążą Allaye?

Swoimi przemyśleniami podzielił się użytkownik o nicku IExist0fficial. Do czego Illagerzy mieliby wykorzystywać przyjaznego stworka?

Po tym, jak Allay zostanie złapany, wysyłany jest do posiadłości, w której Evokerzy próbują przemienić je w totemy nieśmiertelności. Nieudana próba kończyłaby się narodzinami Vexa, czyli latającego stworka z mieczem, przypominającego Allaya, który jest przyzywany przez Evokera.

Twórcy Minecrafta informowali, że Allay docelowo miał pojawiać się naturalnie w lasach, jednak podejście z wieżami strażniczymi oraz leśnymi posiadłościami miało podkreślić charakter Allaya, który ma być towarzyszem gracza.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft