w

Gracz Minecrafta nie miał z kim grać, więc sam stworzył sobie przyjaciółkę w samej grze

Zarazem świetny, ale też trochę smutny pomysł na to, by urozmaicić sobie rozgrywkę w Minecrafcie.


Wszyscy wiedzą, że ogólnie w gry najlepiej gra się ze znajomymi. Niestety niektórzy skrażą się na ich brak i zazwyczaj muszą grać sami. Jeden z użytkowników Reddita postanowił coś z tym zrobić. “KevinJNguy01” zaprogramował sobie przyjaciółkę, która towarzyszy mu w jego przygodach.

Gracze komentują, że z jednej strony to świetna wizja, super pomysł i wykonanie. Z drugiej jest to jednak nieco smutne, że gracze muszą tworzyć sobie przyjaciół.

Wirtualna przyjaciółka do gry

Użytkownik, który do tej pory miał trudności z zebraniem znajomych do gry, wpadł na pomysł, by stworzyć sobie wirtualną przyjaciółkę. Ta odpowiada mu na jego pytania, zadaje też swoje – działa to naprawdę dobrze i na pewno poprawia humor w codziennej rozgrywce.

Sam projekt spotkał się z miłym przyjęciem i zapewne będzie w przyszłości rozwijany. Jest wiele osób, które chciałyby pójść na przygodę w MC z kimś, ale z różnych względów grają sami. To rozwiązałoby ten problem.

Oczywiście nie jest to doskonałe rozwiązanie, ale skoro istnieją boty AI, z którymi normalnie można rozmawiać, to również tutaj może to być w pewien sposób zastępstwem realnej osoby.