w

Gracz Minecrafta wpadł na doskonały pomysł stworzenia swojej własnej tapety z wykorzystaniem gry

Ten pomysł pojawiał się już w przeszłości, ale teraz jest wykonany znacznie ciekawiej.


Gracze zazwyczaj lubią bawić się tapetami, niektórzy nawet instalują specjalne programy, by ich tapety były animowane. W tym konkretnym przypadku było nieco inaczej. Użytkownik Reddita o nicku “RollingTacos” pokazał swój nietypowy pomysł na to, by zorganizować swój pulpit.

Zbudował sobie specjalnie całą scenkę do tego, by zrobić to jedno, najlepsze ujęcie. Potem zostało mu dopasowanie rozdzielczości i wszystkich najważniejszych ikon, jakie chce mieć ładnie ułożone. Efekt?

Nietypowa tapeta z Minecrafta

Niestety nie chodzi tutaj o PC, ale jak najbardziej można to powtórzyć na komputerze. Wystarczą tylko chęci i trochę czasu. Poniżej efekt, jaki można osiągnąć na urządzeniu z systemem iOS (prawdopodobnie iPad):

Gracz po prostu wszedł do gry, wszystko sobie ustawił, zrobił screena i na jego bazie ustawił ikonki do aplikacji na swoim urządzeniu. Czy jest to trudne? Zupełnie nie, wystarczy zastosować się do kilku kroków, którymi autor również podzielił się ze społecznością.

Jak czytamy, należy wyłączyć HUD (interfejs), następnie FOV, zadbać o odpowiednie shadery i oczywiście ustawienia graficzne. Rękę postaci schowamy w ustawieniach. Zdecydowanie jest to jeden z bardziej oryginalnych pomysłów na tapetę.