w

Gracze Minecrafta przenoszą swoje pokoje bezpośrednio do gry. Bezużyteczne, ale fajne

Czasami świat Minecrafta i technologie tworzone wokół niego potrafią zaskoczyć.


Gracze od dawna byli w stanie przenosić różnego rodzaju grafiki, czy nawet całe obrazy bezpośrednio do gry. Powstało mnóstwo programów, które to umożliwiały. Mało kto jednak wie, że można przenieść nie tyle swoje zdjęcie, co cały swój pokój.

Oczywiście technologia ta nie jest jakaś niesamowicie dopracowana, trudno także znaleźć dla niej sensowne zastosowanie, ale wygląda całkiem ciekawie i samo istnienie czegoś takiego jest dość zaskakujące.

Jak ludzie przenoszą swoje pokoje do Minecrafta?

Całość jest na wczesnym etapie produkcji, więc nie należy oczekiwać tutaj niesamowitych efektów. Koncept jest prosty – gracze skanują pomieszczenie za pomocą swojego telefonu, a następnie obraz ten jest przenoszony do Minecrafta.

Aplikacja na system Android jest ogólnodostępna. Nie ma zbyt dobrych opinii, ale to raczej ze względu na to, że mało kto wie, do czego to służy. By wyszukać apkę, należy wpisać “Block 3D Scanner + Free Minecraft Export Mod 2021”.

I co to daje? Wykorzystując technologię AR, gracze mogą zeskanować dowolne miejsce. Pokój to pewne uproszczenie, ale też się da:

To wstępne możliwości, ale potencjał jak najbardziej jest. Trudno powiedzieć po co, ale na pewno może się to w jakiś sposób rozwinąć w kolejnych latach i być faktycznie przydatne. Ułatwiłoby to odtwarzanie różnych pomieszczeń w zaawansowanych budowlach.