w

Gracze Minecrafta uważają, że to nieśmieszny żart ze strony twórców

Minecraft naturalnie różni się w zależności od różnych wersji. Każda z nich ma swoją nieco oddzielną społeczność.


Minecraft, podobnie jak wiele innych gier, ma swoje ograniczenia, które najbardziej widać na konsolach. Gracze pokazali, jak to wygląda w odniesieniu do urządzeń mobilnych. Faktycznie jest to pewien problem, szczególnie gdy zestawi się wersję na PC z tą na konsolach.

Kiedyś trzeba było mieć mocnego PC-ta, żeby w ogóle myśleć o graniu w Minecrafta. Sprzęty robiły się coraz lepsze, optymalizacja rosła, natomiast w przypadku konsol sprawa nie jest już taka prosta.

Konsola a telefon

Efekt tego taki, że konsole można spokojnie porównać z telefonami, przynajmniej w kwestii Minecrafta. Prawdziwym viralem stało się zdjęcie prezentujące dystans renderu na Playstation 4 i na urządzeniu mobilnym.

Wersja mobilna Bedrocka wygląda dokładnie tak, jak można się tego spodziewać. Natomiast na PS4 prezentuje się to nieznacznie lepiej.

Gracze uważają, że zdecydowanie nie powinno tak być. W końcu konsole a telefony dzieli przepaść.

Mimo tego wydaje się, że jedynym rozwiązaniem jest przesiadka na nową generację, o ile komuś aż tak bardzo zależy na Minecrafcie w wersji Bedrock – ta w Polsce nie jest jakoś niesamowicie popularna.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft