w

Ile dziewczyn gra w Minecrafta? Wcale nie tak mało, jak mogłoby się wydawać

Różnice pomiędzy ilością mężczyzn a kobiet grających w Minecrafta są naprawdę spore. Ale znowu nie takie, jakich można by było się spodziewać.


Przeciętny gracz Minecrafta według serwisu PCGamesN ma średnio 24 lata i jest mężczyzną. Większość graczy próbowała produkcji Mojangu już kilka lat temu, natomiast teraz wiele osób powraca do tego tytułu.

Z kobietami jest nieco inaczej, choć podobnie. Co ciekawe, w sumie 22% graczy deklaruje, że Minecraft to ich ulubiona gra. Czyli ogólnie gracze Minecrafta lubią także inne produkcje i nie skupiają się tylko na tej jednej.

Ile kobiet gra w Minecrafta?

Według dostępnych informacji na „The Converstation”, w sumie 53% dzieci od 6 do 8 lat próbowało Minecrafta, a już ponad 68% graczy w wieku 9-12 to aktywni gracze. Połowa grywa w Minecrafta przynajmniej raz w tygodniu.

Łącznie w społeczności ma być 29% kobiet, więc stosunkowo dużo, jak na ogólnie gry. Najnowsze dane mówią o 141 milionach aktywnych graczy, więc ogólnie dziewczyn jest naprawdę sporo, choć niekoniecznie chcą one się ujawniać.

Taką ciekawą informacją może być też fakt, że 32% graczy ogląda content na YT związany z Minecraftem, a więc stosunkowo niewiele. Oczywiście wszystko różni się w zależności od miejsca zamieszkania etc.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft