w

Jak gracze Minecrafta obchodzą dzień zakochanych – Walentynki?

Jeden z graczy postanowił w kreatywny sposób świętować 14 lutego.


14 lutego jest dniem świętego Walentego, który jest patronem zakochanych. Dzień ten potocznie nazywany jest walentynkami i przyjęło się, że powinien on być zarezerwowany dla par. Aktualna sytuacja na świecie mogła jednak pokrzyżować sporo planów i sprawić, że to święto w tym roku będzie musiało wyglądać nieco inaczej, niż było to zaplanowane.

Gracze mają ten przywilej, że w momencie, kiedy spotkanie na żywo nie jest możliwe, mogą spotkać się w wirtualnym świecie, a Minecraft jest jednym z najlepszych miejsc, w których można okazać swoje uczucia.

Walentynki w Minecraft

Budowla użytkownika Reddita o nicku karandeep718 jest świetnym przykładem tego, jak ten wyjątkowy dzień można przenieść do świata Minecrafta. Gracz zrealizował na mapie naprawdę wiele urzekających pomysłów. Poczynając na kolejce z widokiem na gwiazdy w naturalnym wieczornym półmroku, przez statuę pluszowego misia i serca, kończąc na budynku o kształcie serca.

Ten projekt nie jest jedynym, który został stworzony przez członków społeczności Minecrafta.

Na TikToku można było zaobserwować trend, który pokazywał podobne mapy do tej ukazanej powyżej. Jeden z najpopularniejszych klipów należy do kashii.cos.

ZOBACZ – 5 najrzadszych struktur i budowli, które można spotkać w Minecrafcie podczas gry

Istnieją również znacznie bardziej rozbudowane mapy o miłosnej tematyce, które zostały udostępnione publicznie. Jedną z nich jest walentynkowy park rozrywki przygotowany przez titansofcreationofficial. Można w nim znaleźć wiele mini gier przystosowanych do gry w dwie osoby oraz sporo ciekawych budynków. Mapę pobrać można tutaj, a poniżej znajduje się screen wykonany przez autora.