w

Jak wolny może być gracz w Minecrafcie i co jest potrzebne do osiągnięcia najniższej możliwej prędkości?

Rekordowo niska prędkość jednego z graczy Minecrafta. Co było mu potrzebne?


Gracze od zawsze szukają sposobów, aby wyróżnić się na tle innych. Świetnym sposobem jest zrobienie czegoś, co może zainteresować społeczność danej produkcji lub pobicie jakiegoś rekordu. W Minecrafcie nie brakuje graczy, którzy przechodziliby grę na czas lub tworzyli filmiki, które pokazują coś ciekawego.

Nieraz gracze próbowali pobić rekord prędkości zarówno na wierzchowcu, jak i bez niego. Tym razem jeden z fanów postanowił zrobić coś zupełnie odwrotnego i sprawdzić, jak wolno można poruszać się w Minecrafcie. Jaką prędkość udało się mu osiągnąć?

Jak wolno można się poruszać?

Użytkownik o nicku MinecrafterProdude opublikował krótki filmik, na którym podejmuje się próby osiągnięcia najniższej możliwej prędkości poruszania się w Minecrafcie. Do jak niskiej prędkości udało mu się zejść?

W lewym górnym rogu widać prędkość 0 m/s, co odnosi się do bloków, które można pokonać przez jedną sekundę. Gracz wykorzystał do tego Soul Sand, spowalniającą miksturę, lawę oraz czołganie się, które znacząco zwalnia gracza.

W komentarzach pojawiło się wiele wypowiedzi graczy, że w Minecrafcie jest sporo przedmiotów, które mogłyby jeszcze bardziej ograniczyć ruch postaci. Wspomniano między innymi o sieciach pająka, które mimo że mogą sprawiać takie wrażenie, nie zatrzymują gracza w miejscu.

Zaledwie sieć oraz mikstura nakładająca efekt Slowness IV wystarczą, aby przejście jednego piksela zajęło około 20 minut. Komentujący fani obliczyli, że przejście w ten sposób całego chunku zajęłoby 5120 minut, czyli 85 godzin i 20 minut.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft