w

Jeden z graczy Minecrafta połączył 3 tajemnicze utwory z płyt. Kolejne istotne odkrycie?

Jaki efekt udało się osiągnąć jednemu z graczy, który odtworzył trzy tajemnicze utwory z Minecrafta na raz?


W Minecrafcie można znaleźć wiele płyt z utworami muzycznymi, które rozrzucone są po całym świecie gry. Niektóre z nich można znaleźć w spawnerach i innych generowanych strukturach w Overworldzie, inne dostępne są wyłącznie z dropu Creepera powalonego przez szkieleta, a Pigstep pojawia się tylko w skrzynkach, które znajdują się w Netherze.

Niektóre dyski muzyczne od zawsze były owiane tajemnicą. Mowa o płytach, których nazwy to po prostu 5, 11 i 13. Gracze od zawsze tworzyli wokół budzących niepokój utworów teorie, a tajemnice odkrywane były nawet wewnątrz wal dźwiękowych utworu (5 najdziwniejszych, ukrytych wiadomości w Minecrafcie, które odnaleźli gracze). Na jaki pomysł tym razem wpadł jeden z użytkowników?

Jak brzmią 3 utwory Minecrafta jednocześnie?

Użytkownik o nicku The_PJG postanowił odtworzyć wszystkie 3 dyski w odpowiednim odstępie czasowym, co jego zdaniem dało całkiem interesujący efekt.

Odtwarzanie płyt 5, 11 i 13 razem po odpowiednio 5, 11 i 13 sekundach brzmi jak spójna historia.

Fani Minecrafta faktycznie przyznali, że utwory idealnie do siebie pasują, tworząc spójną całość.

Teraz wyraźnie słychać budującą napięcie melodię, dźwięki kojarzone z jaskiniami, charakterystyczny kaszel mężczyzny, który ucieka przed zagrożeniem oraz potwora, który najprawdopodobniej go goni.

Komentujący przyznają, że trudno nie myśleć, że osiągnięty efekt był czymś zamierzonym przez twórców.

Mam wrażenie, że pasują do siebie tak idealnie, że od początku było to w głowie artystów… Nie wiem, wydaje mi się, że to zbyt piękne, by mogło być prawdziwe.

Utwory 11 oraz 13 należą do C418. 5 zostało natomiast wydane przez Samuela Åberga w nieco późniejszym czasie, co może potwierdzać teorię graczy dotyczącą tego, że autorzy faktycznie chcieli, aby płyty składały się w spójną całość.

DołączObserwuj
Więcej z Minecraft