w

Mandzio wyjaśnia, dlaczego to koniec Kwadratowej Masakry w Minecrafcie. Czy wróci?

FOT. NEXE

Mandzio, jeden z administratorów KM i popularnych youtuberów wyjaśnił, dlaczego to koniec Kwadratowej Masakry.


Kwadratowa Masakra odżyła w 2019 roku po kilku latach nieobecności i co ciekawe, udało jej się przywrócić do życia niektórych youtuberów. Projekt nie przetrwał jednak próby czasy i ponownie został zamknięty.

Głównie dlatego, że tylu youtuberów z takim doświadczeniem oznaczało codziennie odcinki, wyczerpujących bardzo szybko wszystkie pomysły i projekty, które można było zrobić.

Mandzio o końcu Kwadratowej

Mandzio podczas jednego ze streamów wspomniał, dlaczego to wszystko się skończyło. Jednym z głównych powodów było położenie zbyt dużego nacisku na role play w 4 sezonie. Skończyło się to tak, że część osób zwyczajnie przestała grać.

W piątym sezonie choć było to bardziej zrównoważone, to serwer po prostu przestał żyć zaledwie po kilku dniach od startu sezonu. Większość nie logowała się do gry, bo po prostu nie było co robić.

“Sezon 5 gracze po prostu nie grali. Nitashi olał sprawę, SKKF olał sprawę, totalnie olał sprawę, Sitr0x olał sprawę i wiele innych po prostu się mocno nie angażowało.”

Mandzio wspomina, że nie wie, czy kiedykolwiek jeszcze KM się odrodzi. Sam jednak nie będzie się zupełnie w to angażował, ani brał udziału w tworzeniu. Wszystko to wygląda dość smutno, youtuberzy zrobili serwer, zebrali swoje wyświetlenia i zakończyli grę w momencie, gdy statystyki spadły. Trudno się jednak dziwić. KM w błyskawicznym tempie wyczerpywało różne pomysły i wątki.