w

Minecraft, który wygląda aż zbyt realistycznie. „Myślałem, że to prawdziwy świat”

Czy Minecraft kiedykolwiek mógłby wyglądać jak zupełnie prawdziwy świat? Ktoś postanowił sprawdzić.


Minecraft już na raczej każdemu kojarzy się jedynie z typowo sześciennym światem i prostą grafiką, która sama dodaje grze swojego klimatu. Mimo że tytuł rozwijany jest już od kilkunastu dobrych lat, to wciąż wyglądem przypomina swoje zupełne początki.

Ludzie jednak lubią to zmieniać i tworzą różnego rodzaju edity lub shadery, które pozwalają podmienić tekstury i grafikę, aby wyglądała o wiele ciekawiej i oryginalniej. Takiej wersji Minecrafta jeszcze jednak nikt nie widział.

Minecraft, ale to IRL

Reklama

Przez pierwsze 2 sekundy filmiku naprawdę można mieć wrażenie, że to prawdziwy świat. Potem nagle zaczyna się budowanie i idzie zupełnie ogłupieć, bo w ogóle nie wygląda to jak Minecraft. Zresztą najlepiej zobaczyć to samemu.

Video

TT: https://www.tiktok.com/@deesun10/video/7277161708370562337

A co to dokładnie jest? Wiele osób w komentarzach myślało, że to jakiś dobry edit lub animacja. Tak dobry, że początkowo każdy mylił ten filmik z prawdziwym światem.

A okazuje się, że to… shadery. Tak, dokładnie. Twórca filmiku sam to wyjaśnił w jednym z komentarzy.

Ludzie śmieją się, że do takich shaderów potrzebny będzie komputer z NASA, ale tak naprawdę praktycznie każdy może sobie na nie pozwolić. Jeśli jesteście fanami shaderów do Minecrafta, to zawsze warto je wypróbować.

Reklama
DołączObserwuj
Więcej z Minecraft